Scottish fold kedim kilo almıyor

russtha

Centipat
Yer
Bursa
Selam, scottish fold kedim var. 7 aylık ve ben 3 aylıkken almıştım. Mama olarak proplan kullanıyorum bundan önce royal canin kullanıyordum. Veterinere götürdüm bugün. 3 aylık parazitini vurdular. Fakat 3 oldu geldiğimizde kilosu aynı. Veteriner bu konu hakkında bir fikri olmadığını belirtti. Ne önerirsiniz? Kilosu 2300

Kilosu gayet iyi. Fazla kilolu olmasının sakıncası var. 1-1.5 yaşlarına geldiğinde de 4-5 kilo aralığında oluyorlar zaten.

Scottish ve British cinslerinde eklem ağrıları oluyor genellikle. Bu ağrılar, kilosu fazlalaştıkça daha da artar ve ölümcül olabilecek sonuçlar doğurabilir. Benim kedim de maalesef bu hastalıktan ötürü vefat etti.

Kilosu gayet iyi. Fazla kilolu olmasının sakıncası var. 1-1.5 yaşlarına geldiğinde de 4-5 kilo aralığında oluyorlar zaten.

Scottish ve British cinslerinde eklem ağrıları oluyor genellikle. Bu ağrılar, kilosu fazlalaştıkça daha da artar ve ölümcül olabilecek sonuçlar doğurabilir. Benim kedim de maalesef bu hastalıktan ötürü vefat etti.
Evet benim kedimde de mevcut eklem ağrısı. Kısırlaştırmak istiyorum 2500 kilo gerekiyor dediler.
Allah rahmet eylesin.

@russtha Kısırlaştırma işleminin sürecini bilmiyorum ama eklem sıkıntısı mevcut ise aylık kan değerlerini kontrol ettirin mutlaka. Potasyum dengesinin bozulması, vitamin eksikliği yüksek ihtimalle görünecek rahatsızlıklardır. Erken önlem almanızda fayda var.

• Patilerini haftalık olarak kontrol edin mutlaka. Herhangi bir kuruluk, renk değişikliği veya soyulma, kabuk bağlama sorunları oluşursa hemen veterinere götürün.
  • Kabızlık durumunda kediye yaş mama verin ama mamanın içine 1-2 çay kaşığı zeytinyağı ilave edin.
  • Kediyle sık sık hareketli aktiviteler yapın. Hantallığa alışırsa eklem romatizması artar.
Geçmiş olsun.

Selam, scottish fold kedim var. 7 aylık ve ben 3 aylıkken almıştım. Mama olarak proplan kullanıyorum bundan önce royal canin kullanıyordum. Veterinere götürdüm bugün. 3 aylık parazitini vurdular. Fakat 3 oldu geldiğimizde kilosu aynı. Veteriner bu konu hakkında bir fikri olmadığını belirtti. Ne önerirsiniz? Kilosu 2300
Dengeli kilo aldırabilirsiniz çok istiyorsanız. Mamanın arkasında kilo bazlı gramaj değeri yazar. Örneğin 60 gram vermeniz gerekiyorsa 70 yapın ve bir hafta kadar bu şekilde mama vererek gözlemleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı