Scottish fold kedim sandalyeyi tırmalamış

Şayir

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, evimde erkek Scottish fold besliyorum. 5 aylikken verdiler bize. Bugün yalniz birakmistim kendisini ise gittigimden kimse yoktu yaninda. Eve geldigimde sandalyeyi bu halde buldum. Sebebi nedir? Tirmalama istegi mi yoksa yalniz kaldi diye mi vs? Evde normalde ben gunde 1 saat vakit ayiririm cama cikaririm hava alir sagi solu keser falan. Dun de yaklasik 8 9 saat yalniz kaldi oglen gelince yine oynadim. Sıkılma ihtimali var midir?

Dosya Ekleri

• IMG-20230620-WA0005.jpeg
    IMG-20230620-WA0005.jpeg
    60,7 KB · Görüntüleme: 65
Tırnmanma duvarı dedikleri şeyler var böyle uzun çubuk şeklinde onlara alıştığı zaman daha koltuk sandalye falan tırmalamıyorlar.O ürünü almanı tavsiye ederim.Bazılarında yuvalı bir şekilde satılıyor çok pahalı da değiller yaklaşık 300 den başlar 1000e kadar gider.Almanı tavsiye ederim

Tırnak törpülüyorlar. İhtiyaçları olan şey. Ben kedim sağken marangozdan bir kütük almıştım ama pek fayda etmedi. Evinde kedi varsa bu tarz şeylerle sık karşılaşırsın.

İnsanoğlunun binbir çeşit derdi olabiliyor değil mi? Neyse ciddi olalım. Sıkılmış olabilir, kızgınlık döneminde olabilir, oyun oynamak istemiş olabilir. Bu tamamen kedinin psikolojisine bağlı.

Ama bazen böyle konular açın siz. Hep teknoloji bayıyor.

İnsanoğlunun binbir çeşit derdi olabiliyor değil mi? Neyse ciddi olalım. Sıkılmış olabilir, kızgınlık döneminde olabilir, oyun oynamak istemiş olabilir. Bu tamamen kedinin psikolojisine bağlı.

Ama bazen böyle konular açın siz. Hep teknoloji bayıyor.

Ustad ben kendi derdimi anlayabildigim icin konu acmaya ihtiyac duymuyorum. Fakat kedimin bir derdi mi var acaba diye dusunup anlamadigimdan konu aciyorum :)) soylenene gore tirmalama isteginden dolayi gibi gorunuyor. Oyleyse icim rahatlayacak.

Sizlerin dedigi urune alistiramadim. Tirmalama zimbirtisi oluyor ona hic gitmiyor. Ona nasil alistirabilirim sizce ?

Patisini kaşımak istemiş olabilir. Bunun için ürünler var küçükken alıştırmak iyi olabiliyor. Kediniz kısır mı bu arada?

Yok kisir degil.

Çiftleştirmeyecekseniz kısırlaştırın. Kızgınlık döneminde sıkıntı olabiliyor. Biz de böyle yaptık.
Ben de yapayım o zaman. Yalniz kediler kizginlik doneminde deliriyor diyorlar anlamaniz lazim hareketlerini. Benimki sessiz sedasiz takiliyor. Donemi mi degil yoksa bu cinsin kizginlik donemini nasil anlayabilirim ?

Ustad bir de dikkat ediyorum bazen bana bakarken goz kirpiyor ara ara. Bunun sebebi ne acaba ?
Çiftleştirmeyecekseniz kısırlaştırın. Kızgınlık döneminde sıkıntı olabiliyor. Biz de böyle yaptık.

Ben de yapayım o zaman. Yalniz kediler kizginlik doneminde deliriyor diyorlar anlamaniz lazim hareketlerini. Benimki sessiz sedasiz takiliyor. Donemi mi degil yoksa bu cinsin kizginlik donemini nasil anlayabilirim ?

Ustad bir de dikkat ediyorum bazen bana bakarken goz kirpiyor ara ara. Bunun sebebi ne acaba ?
Mart ayında genel olarak etkisi çok fazla beliriyor. Evi falan pisletir. Dişilerde daha pis erkeğe göre. Cinse göre değişmez diye biliyorum. Ancak doğduktan sonra 7 ile 12 ay arasında belirti gösterir. Göz kırpmadı bir tehlike değil. Genelde sevgisini gösteriyormuş. Gözünü falan kısarsa size semapati gösterdiğini anlayabilirsiniz. Siz de göz kısabilirsiniz 😅 (Araştırmama göre böyle farklı olabilir. Ancak bizimki de çok yapıyor.)

Geri
Yukarı