Scythe Fuma 2 fiyatını hak etmiyor

@BerkayZ87 Teşekkürler, beklentimi fazlasıyla karşıladı. Fikir edinmemde yardımcı olan bu ve diğer konularınız için de ayrıca teşekkür ederim. Acil almam gerekiyordu, bütçem de sınırlı olunca SE-207'ye çıkamadım. :)

@Diss2ready Öncelikle hayırlı olsun, işlemcinize ferah çalışmalar dilerim. İşlemcim çok ısınmıyordu genel olarak, belki 2600x ile boşta bu kadar fark olmasının sebebi bu olabilir. Boşta 36 ile oyunlarda 60 derece çok da yüksek değil gibi. Egzoz fan takmadan çalıştırdığımda Breathedge oynarken 20 dakika sonunda 50 dereceye yaklaşmıştı ama sıvı soğutmanın radyatör fanını çıkartıp arkaya takınca en yüksek 40-42 dereceyi gördüm 1 saate yakın bir sürede. Genel olarak oyunlarda 35-40 arası bir değerde tutuyor şu an. Kasam Zalman Z11 Plus HF1, önde 1 adet giriş üstte ve arkada da birer adet çıkış fanları mevcut. Yan kapaklarda da doğru hatırlıyorsam 80mm fan var. Hava sirkülasyonunda aksama vardır muhtemelen dediğiniz gibi, umarım istediğiniz fanları bulabilirsiniz.
4 saattir açık sistem, bu mesajı yazarken değerler şöyle;

Eki Görüntüle 913235
Fuma 2 alacağım ama aklıma takılan olay fan hızını ben ayarlamak istiyorum. Biostan mı yapacağım ? Yoksa cpu fan yerine değilde kontrol etmek için başka bir yere mi takmam gerek ? Fanını ben ayarlamak istiyorum.
Fuma 2'yi 3 gün önce 560₺'ye QP'den satın almıştım, bugün elime ulaştı. Zalman LQ310 sıvı soğutmam bozulduğu için bu ürün aldım. i5 6600k işlemciye sahibim ve şu an için gerçekten çok güzel bir performans gösteriyor. R6'da yaklaşık 45 dakika süren oyunumda 35-38 derece civarını 650 RPM ile tuttu. Sessiz ve güçlü bir soğutma. Boşta 25-30 derece arasında gidip geliyor. MasterGel Maker'ı LQ310'u kurcalarken harcadığım için bunu kutusundan çıkan termal macun ile kurdum. Egzoz fanına da LQ310'un radyatör fanını taktım. 6600k için çok gerekli değildi biliyorum ama sistemimi güncellemeyi düşündüğüm için soğutmayı almışken belli bir seviyenin üzerinde olsun istemiştim. Birkaç saattir test ediyorum, 4.1GHz'de çalışıyor işlemci ve oldukça serin ve sessiz olduğunu söyleyebilirim. Bu konuyu görüp aklında soru işareti olanlar varsa bu fiyatlarda alınabilecek en güzel soğutma seçeneklerinden birisi. Bütçemi aşmasaydı ID-Cooling SE-207 alacaktım, ona da bakabilirsiniz. Bu arada montajı da oldukça kolay. Bu tarz şeylere biraz olsun ilginiz varsa 5-10 dakika bile sürmeyecektir.
Size de aynı soruyu sorayım hocam. Fuma 2 alacağım ama aklıma takılan olay fan hızını ben ayarlamak istiyorum. Biostan mı yapacağım ? Yoksa cpu fan yerine değilde kontrol etmek için başka bir yere mi takmam gerek ? Fanını ben ayarlamak istiyorum.

Fuma 2 alacağım ama aklıma takılan olay fan hızını ben ayarlamak istiyorum. Biostan mı yapacağım ? Yoksa cpu fan yerine değilde kontrol etmek için başka bir yere mi takmam gerek ? Fanını ben ayarlamak istiyorum.

Size de aynı soruyu sorayım hocam. Fuma 2 alacağım ama aklıma takılan olay fan hızını ben ayarlamak istiyorum. Biostan mı yapacağım ? Yoksa cpu fan yerine değilde kontrol etmek için başka bir yere mi takmam gerek ? Fanını ben ayarlamak istiyorum.
Anakart destekliyorsa Bios'tan da yapabilirsin, uygulamalar ile de yapabilirsin. Angus monitor başarılı bu konuda.

CPU FAN bölümüne takılı şekilde kullanıyorum, fan ayarlarını BIOS üzerinden istediğim şekilde yapabiliyorum. Mevcut anakartım MSI Z170-A Gaming Pro

Merhabalar, anlatım ve bilgilendirme için teşekkürler,

sistemimde AMD RAYZEN 5 5600x CPU var bu işlemcide kullanmak için soğutucu ararken konuya rastladım, fikirlerinizi almak istedim, Fiyatlar çok birbirlerine yakın, sizlerin fikirleri nedir ?

Scythe SCFM-2000 Fuma 2 659 TL​

ID-COOLING SE-234 599 TL​

Ninja 5 (SCNJ-5000) 627 TL​

ARCTIC ACFRE00056A Freezer 34 eSports 480 TL​

ARCTIC Freezer 34 eSports 599 TL​

Arctic Freezer 50 TR AMD Threadripper Uyumlu 650 TL​

Kullanmadan önyargılı olmayalım, Fuma 2 kullanıyorum ,sistem boştayken, I7-11700 Nihai Performans ta , en az ve en çok işlemci hız durumu %100 iken, düşük Pwm de 500 Rpm civarında 28 derece şuan ,zaten o da 4-6db civarı yani ses yok.

Aşağıda biraz önce aldığım , Aida64 System Stabilite testinde , hiç throttling e düşmeden 65 watlık I7-11700 ü Power Limitleri açık 185 watt da (Bakın 1 tane I7-11700 watt ı değil , nerdeyse 3 tane standart I7-11700 ün watt ına eşit çekilen güç ) Current da 78 derece de tutabiliyor, zaten 15dk içinde ne var ne yok belli oluyor, anlık zıplamaları boşverin. Eğer watt ı daha önceki bir testimde 175 watt da sınırladığımda o zaman Current de ortalama 71 derecede tutabiliyor ve bu hava soğutmalı bir ürün, daha ne kadar iyi olmalı. Scythe fanatiği değiliz daha iyisini daha uyguna bulursak onu kullanırız , ben aldığımda fiyatı çok daha uygundu , haliyle F/P olarak çok iyi durumdaydı.

11700_Fuma2_Aida64_Sytem Stabilite.png

Kimse kötü demiyor sadece konuyu açtığım tarihte olan fiyatını hak etmediğini belirttim. Yoksa performansı iyi zaten.
Ben de kötü dediniz diye bir şey yazmadım zaten, kullanmadan ön yargılı olmayın yazdım , bu kendini kapsadığı gibi , testlerde gösterdiği başarıdan dolayı F/P durumunu da kapsar, her ne kadar F/P sı daha önceleri daha iyi olsa da .

Merhabalar, anlatım ve bilgilendirme için teşekkürler,

sistemimde AMD RAYZEN 5 5600x CPU var bu işlemcide kullanmak için soğutucu ararken konuya rastladım, fikirlerinizi almak istedim, Fiyatlar çok birbirlerine yakın, sizlerin fikirleri nedir ?

Scythe SCFM-2000 Fuma 2 659 TL​

ID-COOLING SE-234 599 TL​

Ninja 5 (SCNJ-5000) 627 TL​

ARCTIC ACFRE00056A Freezer 34 eSports 480 TL​

ARCTIC Freezer 34 eSports 599 TL​

Arctic Freezer 50 TR AMD Threadripper Uyumlu 650 TL​

Heyt bee fiyatlara bak. Bir de gel şimdi bak...

Kimse kötü demiyor sadece konuyu açtığım tarihte olan fiyatını hak etmediğini belirttim. Yoksa performansı iyi zaten.
Doğrudur kardeşim ama Bu ülkede hiç gördün mü fiyatı uygun olan bir şey bana göre yok ve bu sekildede devam edecek bende bu sogutucu kullanıyorum Ryzen 5 5600x ile ben 700tl civarında iken almıştım 300 400tl bandında olan sogutucularda vardı. Çoğu nedenlerden dolayı bunu tercih ettim gerçekten gayet memnunum okadar sogutucu kullandım pancar motoru gibi ses geliyordu ben daha bunun sesini bilmiyorum. Ve en yuksek rpm kullandığım halde bana göre bir ürün hakkını veriyorsa 3 5 bakmayıp rahatına bakacaksın tabi ki bu herkes için geçerli değil herkesin kendine göre bir bütçesi vardır daha uygun ve buna eş değer ürünler mutlaka vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı