Scythe Fuma 2 vs. Mugen 5 Rev. B

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aralarında 2 derece fark var ancak Fuma 2 ciddi oranda daha sessiz, onu tercih etmek daha mantıklı.

Ayrıca siyah plaka derken neyi kastettiniz?
Doğru anladıysam buralardan bahsediyor hocam.

Dosya Ekleri

• IMG_20201125_213508.jpg
    IMG_20201125_213508.jpg
    35,2 KB · Görüntüleme: 39
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aralarında 2 derece fark var ancak Fuma 2 ciddi oranda daha sessiz, onu tercih etmek daha mantıklı.

Hocam bu videoyu izledim ancak RGB modelinin fanları hem daha yüksek sesli hem de statik basınç olarak daha düşük. O yüzden emin olamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Mugen 5'e ikinci fan taksak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mugen 5'e ikinci fan taksak?

İçinden çıkan fan farklı olduğu için ses miktarı farklı olur.

Hocam bu videoyu izledim ancak RGB modelinin fanları hem daha yüksek sesli hem de statik basınç olarak daha düşük. O yüzden emin olamadım.
Adamın kasasının içinde RGB modeli var da testte olan B yani gri fanlı.

Sıcaklık olarak hemen hemen aynı olurlar ancak ben ses farkından dolayı Fuma 2 öneriyorum.

Evet hocam onlar.
Bu kısımlar metal ve yapışık görünüyor. Çıkıyorsa da çıkarmanı pek önermem.

İçinden çıkan fan farklı olduğu için ses miktarı farklı olur.

Adamın kasasının içinde RGB modeli var da testte olan B yani gri fanlı.

Sıcaklık olarak hemen hemen aynı olurlar ancak ben ses farkından dolayı Fuma 2 öneriyorum.

Bu kısımlar metal ve yapışık görünüyor. Çıkıyorsa da çıkarmanı pek önermem.
Hocam ikisi de kaze flex fanı aynı rpmde kullaniyorken ses farkının bukadar olması pek mantıklı gelmedi bana. Fin density desen yine eşit. Emin olamıyorum o ses farkından. Özellikle farklı ve tekli incelemelerde daha sessiz gözüküyor.

Tekrar bakınca acaba karışmış mı diye düşünüyorum. Belki karışmış olabilir, ancak Mugen 5 fanı biraz daha fazla devire sahip olabilir.

İkisi de üzmeyecektir onu söyleyebilirim.
Hocam normal kaze flex yani fuma orta fan ve mugen fanı 1200RPM iken fumanin ince ve ters dönen fanı 800RPM. Bu testte bir hata var ama ne onu çıkaramadım.
Hocam bu kadar kararsızlığa gerek yok bence. Kafanıza hangisi yattıysa onu alın. Beğenmezseniz iade edip diğerini alırsınız. İkisi de çok güzel modeller zaten üzeceğini sanmam.
Sanırım Mugen 5'i alacağım. Anladığım kadarıyla çok fazla fark yokmuş. Teşekkürler :)

Hocam normal kaze flex yani fuma orta fan ve mugen fanı 1200RPM iken fumanin ince ve ters dönen fanı 800RPM. Bu testte bir hata var ama ne onu çıkaramadım.

Sanırım Mugen 5'i alacağım. Anladığım kadarıyla çok fazla fark yokmuş. Teşekkürler :)
Alınca ufaktan bir inceleme yazar mısın? Bende alacağım sanırım.

Geri
Yukarı