SE 2020 parlaklığı birden kısılıyor

Electus764

Decapat
3, 5 aydır iPhone SE 2020 modelini kullanmaktayım şimdiye kadar hep otomatik parlaklık özelliğini kullanıyordum işime yarıyordu. Yalnız bugün telefonu kilitlediğimde parlaklık en düşük haline geliyor. Parlaklığını açıp biraz sonra tekrar kapattığımda yine parlaklık 0'a düşüyor. Otomatik parlaklığı kapattım da yine aynı sorunu yaşıyorum. Benzer bir sorun yaşayan var mı? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Pek verebileceğim cevap yok maalesef ama cihazın ekran vericisinde bir sıkıntı olabilir.
Geçmiş olsun.

Daha önce hiç böyle bir durum ile karşılaşmamıştım. Tüm ekran ve parlaklık ayarlarını kontrol edip değiştirebileceğiniz bir ayar var mı diye bakın. Eğer bununla alakalı herhangi bir şey yoksa muhtemelen yazılımsal bir problemdir.

Hocam bildiğim kadarıyla telefonun işlemcisi çok ısınınca otomatik olarak parlaklığı 4-5 dakikalık kısıyor.

Onu ben de duydum fakat ısınacak bir şey yapmıyorum yani günlük aktiviteler WhatsApp, Safari vb. Apple desteğe yazayım en iyisi teşekkürler.
Bu yazıyı benimle aynı sorunu yaşayan varsa diye yazıyorum telefon 14.4 sürümündeydi 14.4.2'ye güncelledim ve güncellediğimden beri bu sorunu hiç yaşamadım (düzelmeseydi 10dk da bir kararıyordu)

Son düzenleme:
Hocam bildiğim kadarıyla telefonun işlemcisi çok ısınınca otomatik olarak parlaklığı 4-5 dakikalık kısıyor.
Bu olayı OLED ekranlı modellerde ekran zarar görmesin diye yapıyor. OLED ekranlı olmayanlarda böyle bir şey yok diye biliyorum.
3, 5 aydır iPhone SE 2020 modelini kullanmaktayım şimdiye kadar hep otomatik parlaklık özelliğini kullanıyordum işime yarıyordu. Yalnız bugün telefonu kilitlediğimde parlaklık en düşük haline geliyor. Parlaklığını açıp biraz sonra tekrar kapattığımda yine parlaklık 0'a düşüyor. Otomatik parlaklığı kapattım da yine aynı sorunu yaşıyorum. Benzer bir sorun yaşayan var mı? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Bende de bazen otomatik parlaklık öyle yapıyor SE 2020'de. Kapatıp açınca düzeliyor. Yazılımsal sorun bence.

Geri
Yukarı