Seagate 1 TB taşınabilir HDD nasıl sıfırlanır?

Nesquik

Decapat
Arkadaşlar selam, tatillerde götürdüğüm ve evimde fazla kullanmadığım Laptop'umun hard Disk'inde sorun oldu; ekran gelmedi, enerji gelip ekran açılmadı vs.

Ben de içini açıp sorunun neden kaynaklandığını bulmaya çalıştım, sorun hard diskte çıktı. Yanmış mı veya bir şeyi sıkıntılı mı emin değilim ama sorunun kaynağının hard disk olduğunu anladım. Ardından evde 512 GB SSD ile yer değiştirdim ve sorunsuz şekilde laptop çalışıyor fakat ben bu 1TB hard diski taşınılabilir şekilde kullanmak istiyorum. İçinde virüs de olduğunu tahmin ediyorum. Yeni sıfırladığım bilgisayarda Windows Defender dışında antivirüs programı kurmadım. Bu taşınabilir olan 1TB Seagate hard diski nasıl sıfırlarım var mı bilgisi olan?

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde virüs olma ihtimali için bir virüs programı kurun sonra diski sisteme takın. Virüs çıkmazsa isterseniz biçimlendirirsiniz. Disk sıfırlanmış olur.

İçinde virüs olma ihtimali için bir virüs programı kurun sonra diski sisteme takın. Virüs çıkmazsa isterseniz biçimlendirirsiniz. Disk sıfırlanmış olur.
Biçimlendirince sıfırlandığını bilmiyordum sıfırlanıyor mu? Uzun zamandır yapmıyorum pek hatırladığım sayılmaz, biraz sonra taşınılabilir şekilde diski bilgisayara aparat ile bağlayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı