Seagate 1TB Smart Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Arkadaşlar merhaba. 120 Bad sactor, 120 tane de weak sactor'lü diskim vardı. Sağlığı %11'di. HDD Sentinel ile read test yaptım. Sol en üst köşedeki kare kırmızı çıktı, düzeltti. Sonrasında write ve disk repair yaptım. Bütün testlerde tek bir adet bile bad sactor uyarısı vermedi. Disk sağlığı % 80'de şu anda. İş yerimizin kayıt cihazının harddiski. Aklıma gelen diğer programla da tarama yaptım ancak bad sactor hiç bir programda çıkmadı. Diskimde hiçbir kafa atma ya da cızırtı vb yok. 100 GB falan dosya yazdım, sildim. Diski kullanmak istiyorum yedekleme amaçlı. Sizce bir sorun olur mu? Ayrıca diskin Smart kısmını nasıl resetleyebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bad Sector'ün yazılımla düzeldiğini bilmezdim. Ben olsam güvenmezdim. İşyeri olduğu için yeni bir 1 TB HDD almak zor değildir sanıyorum. Maddi açıdan yani.

Bad Sector'ün yazılımla düzeldiğini bilmezdim. Ben olsam güvenmezdim. İşyeri olduğu için yeni bir 1 TB HDD almak zor değildir sanıyorum. Maddi açıdan yani.
Hocam iş yerine yeni disk alındı benim demek istediğim yedek disk olarak kullanmaktı. Şuan da 500 gb ta yakın veri yazdım herhangi bir sıkıntı olmadı. İstediğimi çekip alabiliyorum. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı