Seagate 3 TB HDD çalışmıyor

Rousso

Kilopat
Kullanmakta olduğum Seagate 3 TB HDD anlamadığım bir sebepten ötürü sanırım hakkın rahmetine kavuştu. SATA ve güç kablolarını değiştirdim denedim SATA portunu değiştirdim denedim. Aynı kablolarla SSD taktığımda sıkıntısız çalışıyor. HDD BIOS'ta bile gözükmüyor, bunun sebebi ne olabilir? Eğer benim yapabileceğim bir şey varsa denerim yok ise Bursa içinde bu HDD'yi tamir edebilecek bir yer biliyor musunuz?

Eğer problem kartta ise tamir olabilir. Değilse maalesef harddiskiniz büyük ihtimal çöp oldu. Eğer içerisinde kaybedemeyeceğiniz önemli bilgiler varsa veri kurtarma servislerine gönderebilirsiniz. Ancak bu iş size pahalıya patlayacaktır. Eğer yine böyle yüksek boyutlu bir hdd ihtiyacınız olursa aylık 10 dolara Google Drive bulut hafıza kullanabilirsiniz.

Eğer problem kartta ise tamir olabilir. Değilse maalesef harddiskiniz büyük ihtimal çöp oldu. Eğer içerisinde kaybedemeyeceğiniz önemli bilgiler varsa veri kurtarma servislerine gönderebilirsiniz. Ancak bu iş size pahalıya patlayacaktır. Eğer yine böyle yüksek boyutlu bir hdd ihtiyacınız olursa aylık 10 dolara Google Drive bulut hafıza kullanabilirsiniz.
İçerisinde sadece oyunlarım vardı onlar problem değil HDD sıkıntım yok elimde mevcut 8 tane falan HDD var fakat buna ne oldu anlayabilmiş değilim belki tamiri yapılabiliyordur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı