Seagate, 50 TB Sabit Diskler Hazırlıyor

Üretimden kaldırılması gereken bir donanımı güncelliyorlar. Aklı olan bu devirde sistemine HDD takmaz gider SSD alır. Ha çok verin varsa gider taşınabilir HDD alırsın.

Çıkarılsa bile sunucularda falan kullanılır sanırım. Hasar göremeyecek sabit bir yerde konumlandırılan makinelerde falan kullanılır diye tahmin ediyorum.

Kurumsal olarak kullanılabileceğini düşünerek yazımı güncelledim. Kişisel kullanım için mantıksız.
Zaten bunları senin benim gibi insanlardan ziyade sunucularda kullanacak kişiler alıyor, aldığı zaman da 1-2 tane yerine binlerce alıyor. Aynı miktarda SSD almanın maliyeti kat kat daha yüksek olur. Ayrıca bildiğim kadarıyla SSD'ler öleceği zaman pek belli etmiyor ve öldüklerinde veri kurtarmak da zor, hatta mümkün olmayabiliyor fakat HDD'lerde böyle bir durum söz konusu değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üretimden kaldırılması gereken bir donanımı güncelliyorlar. Aklı olan bu devirde sistemine HDD takmaz gider SSD alır. Ha çok verin varsa gider taşınabilir HDD alırsın.

Çıkarılsa bile sunucularda falan kullanılır sanırım. Hasar göremeyecek sabit bir yerde konumlandırılan makinelerde falan kullanılır diye tahmin ediyorum.

Kurumsal olarak kullanılabileceğini düşünerek yazımı güncelledim. Kişisel kullanım için mantıksız.
F/P HDD önde ben 128 GB SSD aldığım paraya neredeyse 1.5 TB HDD alıyorum.

F/P HDD önde ben 128 gb SSD aldığım paraya neredeyse 1.5 TB HDD alıyorum.
1.5 TB HDD fiyatına 512 GB SSD alırsın oyun oynuyorsan 5 tane değil 3 tane yüklersin bitirince siler diğerine geçersin. F/P oalrak değil sadece F olarak önde HDD'le normalde cevap da yazmam ama dur bakalım.

Bu HDD modellerinden almak için şöyle bir sisteme ihtiyaç olur diye düşünüyorum.
AMD ısınıyor bedava olsa da almam (!).

Bu HDD modellerinden almak için şöyle bir sisteme ihtiyaç olur diye düşünüyorum.

Bir de ücretsiz kargo diyor. O işlemcinin ederi, getiren kargo arabasıyla ya aynı ya da daha fazla :D Düşünüyorum da böyle bir şey sipariş etseydim eve gelene kadar içim içimi yerdi.

50 tane kalmış stokta hemen alayım da kapmasın kimse 😂
Screenshot_4.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı