Seagate Barracuda 1 TB 7200RPM HDD'nin gücü kesiliyor

Yusuf Demirci01

Femtopat
Daha fazla  
1 yıl önce Teknobiyotik'ten almış olduğum toplama APU oyun bilgisayarında daha 6. ayda sorun çıkmaya başladı. İlk mavi ekran aldım, sonra bu mavi ekranlar çoğaldı. En sonunda bilgisayarcıya götürdüm, o da format attı ama 2 ay sonra sorun tekrar başladı. HD Tune'den yapmış olduğum test sonucu HDD'nin arızası olduğunu öğrendim ve sadece HDD'yi Teknobiyotik'e gönderdim ama sorun bulamadılar. Sorun tekrar devam etti, bunun üzerine aynı bilgisayarcıya tekrar götürdüm. Bu sefer HDD'nin gücü kesiliyor ve arada veri kaybı olduğu için mavi ekran veriyor dedi. Bende bu sefer komple kasayı gönderdim Teknobiyotik'e ve sonunda yeni HDD takıp gönderdiler ama 2 gün sonra aynı sorun tekrar yaşandı, şu an mavi ekran yok ama o güç kesildiği sırada bilgisayar 2 saniye kadar donuyor ve tekrar devam ediyor, HDD'den de ses geliyor. Herhalde içindeki disk dönmüyor, 1 saniye sonra tekrar dönüyor.

HDD markası Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM

1 yıl önce Teknobiyotik'ten almış olduğum toplama APU oyun bilgisayarında daha 6. ayda sorun çıkmaya başladı. İlk mavi ekran aldım, sonra bu mavi ekranlar çoğaldı. En sonunda bilgisayarcıya götürdüm, o da format attı ama 2 ay sonra sorun tekrar başladı. HD Tune'den yapmış olduğum test sonucu HDD'nin arızası olduğunu öğrendim ve sadece HDD'yi Teknobiyotik'e gönderdim ama sorun bulamadılar. Sorun tekrar devam etti, bunun üzerine aynı bilgisayarcıya tekrar götürdüm. Bu sefer HDD'nin gücü kesiliyor ve arada veri kaybı olduğu için mavi ekran veriyor dedi. Bende bu sefer komple kasayı gönderdim Teknobiyotik'e ve sonunda yeni HDD takıp gönderdiler ama 2 gün sonra aynı sorun tekrar yaşandı, şu an mavi ekran yok ama o güç kesildiği sırada bilgisayar 2 saniye kadar donuyor ve tekrar devam ediyor, HDD'den de se s geliyor. Herhalde içindeki disk dönmüyor, 1 saniye sonra tekrar dönüyor.

HDD markası Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM
Bağlantılarda bir sorun olabilir, belki biliyor olabilirsin PSU lar zamanla eskidiği için iletim gücü/çekim gücünde düşüşler oluyor PSU dan kaynaklı olabilir yada HDD'ne fazla yüklenmiş olabilirsin. İyi günler.

Test ettim zaten tamamen temiz çıktı.
Başka bilgisi olan varmı sorunum devam ediyor.
Başka bilgisi olan var mı sorunum devam ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı