Çözüldü Seagate Barracuda HDD boştayken %100 kullanım oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TedeX

Hectopat
Seagate Barracuda 1TB 7200RPM harddiskimde başlıkta da belirttiğim gibi hiçbir şey kullanmıyor olmasına rağmen %100 kullanıma girme sorunu var. Hal böyle olunca da HDD okuma/yazma değerlerim KB'lara kadar düşüyor. Kapatıp açınca düzeliyor ama rastgele bir andan sonra tekrar sorun başlıyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir, daha önce yaşamış ya da bilen ve yardım edebilecek birileri var mı acaba?

Orijinal ESET Smart Security Premium kullanıyorum, Windows'um orijinal (OEM Key değil), BIOS güncel, Windows Update'leri kontrol ettim hepsi güncel, Harddisk'in Driver'ı güncel.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    190,1 KB · Görüntüleme: 130
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    176,1 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm, maalesef hiç düşündüğünüz gibi bir sebep yokmuş. Verilen tüm tavsiyeleri denedim ama olmadı daha sonrasında Monster Kontrol Merkezi'ni (Monster Laptoplarda bulunan klavye ışığını, ekran renklerini, fan hızlarını ayarlayabildiğiniz bir uygulama) açtığım anda harddiske yine aynı şeyin olduğunu fark ettim. Önce Low Level Format attım, daha sonrasında MKM'yi sildim. Sorun tamamen çözüldü. Acaba formattan mı yoksa MKM'den dolayı mı diye anlamak için MKM'yi tekrardan kurdum ve sorun tekrardan oluştu. MKM'yi sildim ve artık hiçbir sorun yok. Yani tüm hata Monster'ınmış. Benim laptop sürümümün uygulaması bozuk anlayacağınız. Eğer elinde ABRA A7 V11.1 olan varsa ve bu sorunu yaşıyorsa Monster Kontrol Merkezi'ni silerek çözebilir.
Geri kalanları yaptım, harddiskin içini de tamamen boşalttım meşgul eden bir şey olması tahminimce mümkün değildir artık. Bekliyorum bakalım
1596043987938.png

Maalesef devam ediyor :/ Disk Etkinliğine girdiğimde D diskinde çalıştığı gözüken tek şey System isminde bir dosya, gizli bir klasörde sanırsam çünkü bu klasör D diskinde gözükmüyor (gizli dosyaları görmem açık olmasına rağmen). Yanıt süresi ise C diskindekiler 0-1 ms arasında iken bu 30 bin ms'te.

Son düzenleme:
Geri kalanları yaptım, harddiskin içini de tamamen boşalttım meşgul eden bir şey olması tahminimce mümkün değildir artık. Bekliyorum bakalım
Eki Görüntüle 627034

Maalesef devam ediyor :/ Disk Etkinliğine girdiğimde D diskinde çalıştığı gözüken tek şey System isminde bir dosya, gizli bir klasörde sanırsam çünkü bu klasör D diskinde gözükmüyor (gizli dosyaları görmem açık olmasına rağmen). Yanıt süresi ise C diskindekiler 0-1 ms arasında iken bu 30 bin ms'te.
Aramalardan "CMD" yazıp, yönetici olarak çalıştırın. Bu kodları sıra sıra uygulayın.

dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup

dism /online /cleanup-image /restorehealth

sfc /scannow

Yeniden Başlatın.

Eğer ki oda olmazsa verdiğim linkten dosyayı indirip, masaüstüne çıkartın ve yönetici olarak çalıştırın. Buraya Tıkla

Sorunu çözdüm, maalesef hiç düşündüğünüz gibi bir sebep yokmuş. Verilen tüm tavsiyeleri denedim ama olmadı daha sonrasında Monster Kontrol Merkezi'ni (Monster Laptoplarda bulunan klavye ışığını, ekran renklerini, fan hızlarını ayarlayabildiğiniz bir uygulama) açtığım anda harddiske yine aynı şeyin olduğunu fark ettim. Önce Low Level Format attım, daha sonrasında MKM'yi sildim. Sorun tamamen çözüldü. Acaba formattan mı yoksa MKM'den dolayı mı diye anlamak için MKM'yi tekrardan kurdum ve sorun tekrardan oluştu. MKM'yi sildim ve artık hiçbir sorun yok. Yani tüm hata Monster'ınmış. Benim laptop sürümümün uygulaması bozuk anlayacağınız. Eğer elinde ABRA A7 V11.1 olan varsa ve bu sorunu yaşıyorsa Monster Kontrol Merkezi'ni silerek çözebilir.

Çözüm
Hocam bende de abra a5 var aynı sorunu birebir yaşıyorum hatta bazen görev yöneticisi veya bilgisayarımdan disk kaynoluyor sonra geri geliyordu.
ben sorunu mkm yi güncelledikten sonra sık olmaya başladı şu an siliyorum reset atacam bilgisayara umarum çözülmüş olur.

Hocam bende de abra a5 var aynı sorunu birebir yaşıyorum hatta bazen görev yöneticisi veya bilgisayarımdan disk kaynoluyor sonra geri geliyordu.
ben sorunu mkm yi güncelledikten sonra sık olmaya başladı şu an siliyorum reset atacam bilgisayara umarum çözülmüş olur.
Büyük ihtimalle sorun uygulamada. Ben aylardır bu hatayla karşılaşmadım. Sistem Monitörüne girince HDD %100 kullanıma giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı