Çözüldü Seagate Barracuda HDD'lerin gerçekten ömrü kısa mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
9 yıllık WD Green HDD'ye veda ettikten sonra yeni harddisk almaya karar verdim. 5 gün sonra alıyorum ancak gerçekten bana tam uygun bir model bulamadım.

Bulduğum 3 HDD:

1- Toshiba P300 2TB 64MB Cache 7200RPM HDD
Bu güzele benziyor ve Toshiba markasına güveniyorum. 64MB Cache beni üzdü. O yüzden alasım yok.

2- WD Blue 2TB 5400RPM 256MB Cache
Bu model de güzel ancak 7200RPM olmaması üzdü.

3- Seagate Barracuda 2TB 7200RPM 256MB Cache
Bu HDD tam bana göre ve tüm kriterleri karşılıyor. Forumda bazı kişiler Seagate'in ömrünün uzun olmadığını söyledi. Gerçekten ömürleri kısa mı?

Çözüm
Hayır, hiç birinin ömrü kısa değil. Seagate 1 TB modelini kullandım 64 MB modeli paşa paşa götürdü beni. O Fiyat onlara biraz pahalı, SSD'ye geçmek çok daha mantıklı. Bütçeniz nedir?
Hayır, hiç birinin ömrü kısa değil. Seagate 1 TB modelini kullandım 64 MB modeli paşa paşa götürdü beni. O Fiyat onlara biraz pahalı, SSD'ye geçmek çok daha mantıklı. Bütçeniz nedir?
Zaten şu an 860 EVO 500GB bulunuyor ancak oyunlarımı kurmak için bir HDD gerekiyor. Şu an SSD, 160GB'lık harddiskim ve 1TB harici HDD full dolu. Yani şu an HDD şart.

SSD öneririm. Eğer sisteminiz imzanızda ki sistem ise HDD alarak sisteminizi yavaşlatmayın.

Ben Seagate önermiyorum, WD öneriyorum. Seagate'in ürünlerinin hata oranı diğer HDD markalarına göre daha yüksek.

Toshiba P300'de kronik sorunlu. Almayınız.

Benim önerim bu HDD:
7200RPM ve 2TB.

"Yaptığım testler sonucu ürünün okuma hızı maksimum 246 MB yazma hız maksimum 204 MB gayet başarılı bir ürün. "

Yorumlardan gördüğüm kadarıyla SSD yarısı diyebiliriz o zaman. :)
SSD öneririm. Eğer sisteminiz imzanızdaki sistem ise HDD alarak sisteminizi yavaşlatmayın.
Amacım oyun kurmak. Zaten Windows'um, önemli oyunlarım ve programlarım SSD'de. HDD'de ise genel olarak 2-3 AAA oyun ve hikayeli oyunlar yer alacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı