Çözüldü Seagate Barracuda HDD'lerin gerçekten ömrü kısa mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
9 yıllık WD Green HDD'ye veda ettikten sonra yeni harddisk almaya karar verdim. 5 gün sonra alıyorum ancak gerçekten bana tam uygun bir model bulamadım.

Bulduğum 3 HDD:

1- Toshiba P300 2TB 64MB Cache 7200RPM HDD
Bu güzele benziyor ve Toshiba markasına güveniyorum. 64MB Cache beni üzdü. O yüzden alasım yok.

2- WD Blue 2TB 5400RPM 256MB Cache
Bu model de güzel ancak 7200RPM olmaması üzdü.

3- Seagate Barracuda 2TB 7200RPM 256MB Cache
Bu HDD tam bana göre ve tüm kriterleri karşılıyor. Forumda bazı kişiler Seagate'in ömrünün uzun olmadığını söyledi. Gerçekten ömürleri kısa mı?

Çözüm
Hayır, hiç birinin ömrü kısa değil. Seagate 1 TB modelini kullandım 64 MB modeli paşa paşa götürdü beni. O Fiyat onlara biraz pahalı, SSD'ye geçmek çok daha mantıklı. Bütçeniz nedir?
WD Blue HDD kullanıyorum 2 yıldır kullanıyorum hızı 1 MB/S bile düşmedi ama önerim Toshiba P300 birazdan sağlık testlerini yapacağım buraya atarım.

Kağıt üstü hızlara bakarak SSD ve HDD alınmaz. Sözde Samsung'u geçen dandik markalar da var ama Samsung farklı özellikleriyle farkını koyuyor, kağıt üstüne bakmayın.

Başlığa dönecek olursam, ben uzun yıllardır kullanıyorum Seagate. Hatta 2. el almıştım ürünü. Bu gibi diskleri 2. el almak iyi olmasa da o zaman almışım ve kaç yıldır da tık demeden çalışıyor. Sesini bile duymuyorum.

Gerçekten ücretsiz verseler kullanmayacağım bir marka. O derece nefret ediyorum.
Zaten kendisi Çip üretecek bir marka değil. Çip kaliteli olsa ve kronik sorunu olmasa iş görür. Ama bu markaya bu fiyat fazla. Seagate Baraccuda 2 TB modelinden vazgeçmemek daha iyi.

Aslında bütçeyi arttırıp QVO 1TB almayı düşünmüştüm ancak oyunları silip yüklemeyi pek sevmediğim için HDD'de karar verdim. Seagate ne gibi sorun çıkarabiliyor? @Samotne Ciasteczka

Kafa vurma, yüksek ses ve ani sağlık düşüşü.

Yine söylüyorum, önerim:

P300 iyidir seni üzmez bence.

P300 kronik sorunlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı