Seat servis süreci normal mi?

Forum Clerk

Decipat
Makaleler
1
Kısaca anlatmaya çalışacağım. Benim 2023 model Ibizam var ve geçenlerde araç P de olmasına rağmen "Aracı her zaman P konumunda terk ediniz!" hatası verdi. Hatta konusunu açmıştım ve servise gittim. İlk önce bir parça takacağız dediler tamam dedim 1 hafta sonra gittim ve bana sorun çözülmedi dediler. Vites mekanizması değişecek dediler 1 haftaya parça gelir tekrar gelin dediler. Sonra tekrar arandım sizin araçtan parça kodu almamız lazım dediler. Bende garipsedim nasıl sistemde yok mu diye düşündüm. Neyse tekrar gittim sordum sizde kod yok mu falan. Anladığım kadarıyla ne zaman üretmişler falan onun koduna baktılar. Şimdi görüşüyorlar cevap bekleniyor. Araç daha 9 binde sıfır alındı. Benlik bir sorun yok benden daha yumuşak dikkatli kullanan yoktur. Bu süreç nasıl işliyor normalde? Neden yurtdışından cevap bekleniyor? Takın parçayı rahatlayalım, araştırmanızı sonra yine yapın. Şehrimde servis yok taa başka ile gidiyorum.
Önceden açtığım konu.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 gün hikayesine dönmesin bu da?

Olayı merak ettim açıkçası hocam araçlarla ilgili çok bir bilgim yok ama olay biraz saçma geldi bana. Tanıdığınız var ise bu işlerden anlayan bir onlara sorun isterseniz ya da Seat Müşteri Hizmetleri'ne ulaşıp durumu anlatıp bilgi isteyin.

3 gün hikayesine dönmesin bu da?

Olayı merak ettim açıkçası hocam araçlarla ilgili çok bir bilgim yok ama olay biraz saçma geldi bana. Tanıdığınız var ise bu işlerden anlayan bir onlara sorun isterseniz ya da Seat Müşteri Hizmetleri'ne ulaşıp durumu anlatıp bilgi isteyin.
Bende anlamadım ki? Daha önce benzer şeyler yaşadım ama böyle bir süreç geçirmedim başka markayla. Doğuşun servis konusunda sıkıntılı olduğunu duymuştum umarım bir sıkıntı çıkartmazlar. 3 hafta oldu yanılmıyorsam birde vaktim yok hızlı gidiyorum bir sürü yakıt yaktım. Parçayı bana ödetselerdi aynı şeye gelecekti.😂
Bu arada hatanının resmi.
VideoCapture_20231212-191655.jpg

@EREN SATAR , @Quadranil1 hocam sizlerde VAG kullanıyordunuz sanırım. VAG servislerinde işler böyle mi yürüyor?

Son düzenleme:
Bende anlamadım ki? Daha önce benzer şeyler yaşadım ama böyle bir süreç geçirmedim başka markayla. Doğuşun servis konusunda sıkıntılı olduğunu duymuştum umarım bir sıkıntı çıkartmazlar. 3 hafta oldu yanılmıyorsam bir de vaktim yok hızlı gidiyorum bir sürü yakıt yaktım. Parçayı bana ödetselerdi aynı şeye gelecekti.😂
Bu arada hatanının resmi.Eki Görüntüle 2050390

@EREN SATAR, @Quadranil1 hocam sizlerde vag kullanıyordunuz sanırım. Vag servislerinde işler böyle mi yürüyor?

Öncelikle bu hatayı bir önceki kasa MK3 leonlarda yaşayanlar vardı diye hatırlıyorum. Hatta yine bir önceki Octavia MK3'ler de de görmüştüm. Yanlış bilmiyorsam bunun vitesin performansını olumlu olumsuz etkileyen hiçbir durumu yok büyük ihtimalle aracınızın vites geçişlerinde de herhangi bir problem yoktur. Vitesle ilgili bir sensör var sadece o sensör bozulduğu için bu uyarıyı veriyor aylarca o şekilde kullananlar vardı. Servis ise biraz işi uzatmış gibime geldi. Daha önce karşılaşmamış olabilirler diyeceğim ama illa denk gelmiştir. Ki ben bile biliyorsam bu durumu onların yetkili servis olarak benden daha iyi bilmeleri lazım. Hangi servis bu acaba.

Öncelikle bu hatayı bir önceki kasa MK3 leonlarda yaşayanlar vardı diye hatırlıyorum. Hatta yine bir önceki Octavia MK3'ler de de görmüştüm. Yanlış bilmiyorsam bunun vitesin performansını olumlu olumsuz etkileyen hiçbir durumu yok büyük ihtimalle aracınızın vites geçişlerinde de herhangi bir problem yoktur. Vitesle ilgili bir sensör var sadece o sensör bozulduğu için bu uyarıyı veriyor aylarca o şekilde kullananlar vardı. Servis ise biraz işi uzatmış gibime geldi. Daha önce karşılaşmamış olabilirler diyeceğim ama illa denk gelmiştir. Ki ben bile biliyorsam bu durumu onların yetkili servis olarak benden daha iyi bilmeleri lazım. Hangi servis bu acaba.
Evet hocam internette örneği çok ve sık yaşanıyor bile denilebilir. Vites geçişlerinde falan sorun yok ama şöyle bir korkum var kendini korumaya alıp çalıştırmayabilir. Hatta bunu yaşayan var bu forumda bile. Yani başka araçlarımda sorun yaşayınca tamam derlerdi parça takılır yolumuza devam ederdik. 3 kere gittim ve birkaç kez daha da gideceğim gibi görünüyor. Şöyle garip bir şey de var P konumunda terk edin dediği zaman uyarının yazısı gitti zaman gösterge zaten P konumunda gösteriyor ama uyarı ünlemi hala yanıyor. Ben pek anlamadım bu nasıl iş. Servis biliyordur muhtemelen çünkü bana hemen bir şey olmaz falan dediler demekki görmüşler daha önce. Görmemiş olsalar bile bunların merkezi biliyordur. İnternette birkaç arkadaşı daha uğraştırmışlar ama son durumu yazmamışlar. Normalde sanırım bir şalter takılıyor ama onu taktılar ve sorun çözülmedi dendi. Teşekkür ederim hocam. 😃

Sistem bazen parça kodunu vermiyor ve araç üzerin deki parça koduna bakmışlardır. Yada bazen bu durumlarda teknik ile yazışma yapıp şanzıman ile ilgili değerleri de istemiş olabilir. Sonrasında teknik arıza ile ilgili parçayı tespit edip servisi yönlendirecektir. Ya yazılım atılacaktır yada parça değişecektir. Sonuç olarak dönüş yaptılar mı ?

Sistem bazen parça kodunu vermiyor ve araç üzerin deki parça koduna bakmışlardır. Yada bazen bu durumlarda teknik ile yazışma yapıp şanzıman ile ilgili değerleri de istemiş olabilir. Sonrasında teknik arıza ile ilgili parçayı tespit edip servisi yönlendirecektir. Ya yazılım atılacaktır yada parça değişecektir. Sonuç olarak dönüş yaptılar mı ?
Hala bekliyorum parçanın gelmesini. Zaten sorduğum zaman bana parti numarası gibi bir şeye baktıklarını söylediler. Bakalım umarım daha fazla uğraştırmazlar.

Yok uğraştırma gibi niyetleri yoktur, parça tedariği Türkiye değil yurtdışı olabilir gelme süresi biraz zaman alabilir ama bununla ilgili termin sorgulaması yapmalarını ve tahmini termin süresi vermelerini isteyebilirsiniz. Bunu görebilmeleri lazim. Parça eğer üretim değil ise.

Yok uğraştırma gibi niyetleri yoktur, parça tedariği Türkiye değil yurtdışı olabilir gelme süresi biraz zaman alabilir ama bununla ilgili termin sorgulaması yapmalarını ve tahmini termin süresi vermelerini isteyebilirsiniz. Bunu görebilmeleri lazim. Parça eğer üretim değil ise.
Yani hocam git gel 300 KM yol yapıyorum ve pek zamanım yok o yüzden hız yapmak zorunda kalıyorum bu da fazla yakıt demek. Servis hiç güven vermiyor ve kirli çalışıyor. Son bıraktığımda trimleri tam takmamışlardı çok kızdım zaten konuyu da bundan sonra açtım. Yakında gelir diye düşünüyorum. Umarım.😅

Geri
Yukarı