Sebebini çözemediğim upload düşüklüğü

lusha

Decapat
Daha fazla  
Dostlar selam.100 mbps down 20 mbps upload paketi kullanan biriyim ancak upload 0.5-1 arası çıkıyor.Sene başından beri kullanıyorum yeni bi evdeyim kablolar yeni.Turkcell geldi modeme baktı sorun yok.Binadaki kablolar da yeni.Telefon wifi'siyle 20 upload alabiliyorum ancak bilgisayarda alamıyorum.Sene başında alıyordum zaten son 1-2 haftadır böyle sanırım.Ethernetimde de sıkıntı yok her şeyi kontrol ettim.Sürücüleri de sildim baştan kurdum yine çözülmedi.Böyle bi şey başına gelen var mI?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-02-28 at 14.29.20.jpeg
    WhatsApp Image 2023-02-28 at 14.29.20.jpeg
    154,8 KB · Görüntüleme: 68
Modemi fabrika ayarlarına döndürdünüz mü ya da gelen ekip döndürmüş mü sordunuz mu?
gelen kişi kablolarda işlem yaptı biraz verim düşüklüğü vardı onları düzeltti ama onu sormadım.Peki modemde sorun olsaydı telefonda yine eksiksiz upload alabilir miydim?

Dostlar selam. 100 Mbps down 20 Mbps upload paketi kullanan biriyim ancak upload 0.5-1 arası çıkıyor. Sene başından beri kullanıyorum yeni bir evdeyim kablolar yeni. Turkcell geldi modeme baktı sorun yok. Binadaki kablolar da yeni. Telefon Wi-Fi'siyle 20 upload alabiliyorum ancak bilgisayarda alamıyorum. Sene başında alıyordum zaten son 1-2 haftadır böyle sanırım. Ethernetimde de sıkıntı yok her şeyi kontrol ettim. Sürücüleri de sildim baştan kurdum yine çözülmedi. Böyle bir şey başına gelen var mı?

Modem markası nedir hocam.

Gelen kişi kablolarda işlem yaptı biraz verim düşüklüğü vardı onları düzeltti ama onu sormadım. Peki modemde sorun olsaydı telefonda yine eksiksiz upload alabilir miydim?

Bunu sordum çünkü modemlerde cihaz kısıtlama özelliği oluyor belki yanlışlıkla ethernetinizle giden hız kısıtlanmıştır o yüzden fabrika ayarlarına çevirmenizi istedim.

Problem Ethernet gibi gözüküyor başka bir sorun yok gibi.

Başka Ethernet portlarına takarak dener misiniz modeme giden kabloyu.

Başka Ethernet portlarına takarak dener misiniz modeme giden kabloyu.
Denedim maalesef olmadı.Laptopu şartelin oraya götürüp kendi kısa ethernetimi de denedim farklı portlarda yine olmuyor.Yani bu ethernetlere baktı adam da zaten 3ü de yeni elimdekilerin ve 3'ünde de aynı sonuç alıyorum çok ilginç.Dediğiniz gibi farklı porta da taktım o da olmadı.Bilgisayara format atmayı düşünüyorum sürücülerde midir acaba diye :/ Kaldırıp tekrar kurdum ama bilmiyorum şu an ne yapsam.

Bunu sordum çünkü modemlerde cihaz kısıtlama özelliği oluyor belki yanlışlıkla ethernetinizle giden hız kısıtlanmıştır o yüzden fabrika ayarlarına çevirmenizi istedim.
tamam ben ona bi bakayım nasıl sıfırlayacağım? Bi de sadece upload kısıtlama gibi bi şey yapabiliyorlar mı ki?

Geri
Yukarı