Sebepsiz yere internetin sık sık kopması

Madren123

Hectopat
Hocalarım merhaba, yaklaşık 1 yıldır devam eden fakat son zamanlarda iyice canımı sıkmaya başlayan bir konu ile karşınızdayım. Bundan yaklaşık 1 yıl önce kedim bilgisayarımın USB Wi-Fi çubuğunu kırdı, bunun sonucunda 2 hafta bilgisayarı kullanmadım ve amcamdan bir USB Wi-Fi (TL-WN722n) aldım. Kullanmaya başladığımdan bu yana burada bahsetmek üzere olduğum internet sorunlarım başladı. Sorunu tam olarak anlatmak zor fakat kısaca bahsetmem gerekirse internet anlık olarak kopuyor ve Wi-Fi cihazı kısa bir süreliğine hiçbir ağı görememeye başlıyor, düzeltmek için ise o kısa sürenin (yaklaşık 3-5 saniye) geçmesini bekledikten sonra internet bağlantımı kesip tekrar bağlanıyorum. Yani aşağı yukarı 15 saniyelik bir kesinti yaşıyorum. Dediğim gibi bu sorunun beni rahatsız etmesi üzerine yeni bir Wi-Fi (AC1300, TP-Link değil, Dual band olan.) Satın alıp bilgisayarıma format attım, format sonrası Wi-Fi sürücüsünü kurdum ve kullanmaya başladım. Sorunun geçmesini umarken formatımın üzerinden tam olarak 2 saat geçmesiyle birlikte yaklaşık 8-9 kere aynı sorunu yaşadım. Format vs. gibi şeylerden önce bu kadar sık yaşanmıyordu, sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

(Taşınalı 2 hafta oldu ve binada Superonline altyapısı bulunmaması sebebiyle Millenicom'a geçiş yaptık, sorunun modem kaynaklı olmadığından neredeyse eminim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hımm,
Aynı/benzer sorunları birden fazla kez bende yaşadım. Çeşitli ayarlar yaptıktan sonra çözdüm ama direk olarak şu şekilde çözülür diyemiycem.

- Önce ağ ayarlarını sıfırlayarak kontrol edin.
- Sonra modeminiz hem 2,4G hem 5G yayın yapıyorsa 2,4G den bağlanarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
- En son olarak ise modem arayüzüne girin. Ayarları gezin. Kanal ayarları veya kanal seçimi ayarları ==> Varsayılan olarak ''otomatik seç'' ayarlıdır. Değiştirip 11. kanalı seçin.

Bunlar çözüm olmaz ise aşağıdaki linki okuyun. Bilgi edinme anlamında bana çok faydalı olmuştu. Bu linkte ki öneriler sayesinde sorunuzu tespit ederek çözebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı