Seçim Tahmininiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KırAtlıLiberal

Hectopat
Evet arkadaşlar, seçim yaklaşıyor sizce seçim sonuçları ne olur? Benim tahminlerim aşağı'da.

Ankara: %50 Mansur Yavaş %48 Mehmet Özhaseki %2 diğer
İstanbul: %50 Binali Yıldırım %47 Ekrem İmamoğlu %3 diğer
İzmir: Millet İttifakı
Bursa: Cumhur İttifakı
Eskişehir: Millet İttifakı
Adana: Millet İttifakı

Halk Ekranı diye bir YT kanalı var gerçekten orada genellikle CHP kazanıyor. Ankara'yı Mansur Yavaş %59-%60'la alır bence. İstanbul'u da ankette Ekrem İmamoğlu alır gözüküyor ama belli olmaz şans işi zaten. Eskişehir zaten çok ve çok kolay Millet İttifakı'nın olacaktır.

Valla nedensse kazananlar şimdiden belli gibi.
Pek oy kullanamayacağım o yüzden.
Bu konuda diyecek bir şeyim yok ama hastalıktan sürünsem bile gidip oy atacağım. Sizde kullanın.
En son onu yaptık ve sonuç: Adam kazandı.
İlk ve son oy kullanışım oldu. İnşallah sonraki kullanışım, Tc büyükelçiliğinde olur.

Valla nedensse kazananlar şimdiden belli gibi.
Pek oy kullanamayacağım o yüzden.

En son onu yaptık ve sonuç: Adam kazandı.
İlk ve son oy kullanışım oldu. İnşallah sonraki kullanışım, Tc büyükelçiliğinde olur.

En kötü senaryo olsa dahi kaybedeceğimiz kesin olsa dahi sandığa gideceğim. Siz gitmeyebilirsiniz. En azından ileride durumlar böyleydi bizde işe yaramayacağını düşünüp oy kullanmadık demeyelim.

Son düzenleme:
Ankara'yı Mansur Yavaş alma ihtimali çok yüksek. Büyük bir ihtimal alacak.
İstanbul için ikisi birbirine çok eşit gidiyor gibi. İkisinden biri kıl payı kazanacak. Fakat ben Ekrem İmamoğlu alır diye düşünüyorum.

Diğer yerler, geçen seçim ile aşağı yukarı aynı olur. Beni daha çok İstanbul ve Ankara ilgilendiriyor.

Oy kullanmamak kadar saçma bir şey yok. Bireysel bir tepki olabilir ama bu iş bireysellikte bitmiyor, toplum etkileniyor.

İzmir dışında AKP alır diyorum. İstanbul kıl payı olacak.

Bu oy kullanmayanlar gelip iktidara sallıyor ya en ironiği de o. Sorsan benim oy'umun ne önemi var diye zırvalarlar. Bunlar gibi 20 milyon oy kullanmayan var yazık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı