Seçimden sonra ne olur?

Kim seçilirse seçilsin, netice %50-50 gibi olursa eğer biraz çalkantılı geçecektir.

52-48 veya 55-45 civarı sonuçlarda daha net bir sonuç çıkacaktır. Bu neticelerde kazanan kim olursa olsun piyasanın biraz daha rahatlayacağına inanıyorum. Belirsizlik piyasayı etkiliyor. 20 yıllık süreklilik arz eden bir hükümetin değişmesi biraz ses yapacaktır elbet.

Erdoğan seçilir ise mevcut dış politika devam edecektir. Muhalefet seçilir ise Rusya ile aramız açılır ve ABD'ye yamanırız gibime geliyor.
Açıkçası benim görüşüme göre muhalefetin o zaman ki durumu mühim. Eğer 6'lı masa olarak seçilirler ise durum çok daha kötüye gider. 5 sene sonra Erdoğan veya benzeri bir oluşum %60 ile seçilir :D Denize düşen yılana sarılır misali.

Ama eğer 6'lı masa yerine güçlü bir muhalefet üyesi (Mesela Muharrem Bey) seçilir ise, kendi vizyonu ile işleri iyiye götürebilir.

Ne olursa olsun, ülkemiz için hayırlısı olsun. Ne olursa olsun, demokrasiye güvenip sahip çıkalım.

Arkadaşlar malum kişi dışındakilerden umudunuz var mı? Benim umudum var ama millet onlar gelse bile bir nebze rahatlamayacağımızı düşünüyor ve enerji bozuyorlar. Ayrıca millet şuna alışmış: Geleni bir daha gönderemeyiz. Hayır, kötüyse bir daha değiştiririz.

Kurtuluş Savaşı gibi bir şey ya şeriat kazanır ya da laiklik.

Tarih tekerrürden ibarettir.

Milletçe kol kola Dik durur ve yürürsek dağları ezeriz birlik ve beraberlik şart kurtuluş savaşında olduğu gibi milletçe mücadele etmeliyiz ne olursa olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı