Seçmeli dersleri bizim seçmemiz gerekmiyor mu?

Tibet Ulubey

Kilopat
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Selam neden seçmeli dersleri biz değil de müdürler seçiyor? Hakkımızı çalıyorlar? Benim matematiğe yeteneğin yok ama herkesi 1 kişi olarak gördükleri için matematikten gidici oluyorum. Bize bir tane ders bırakıyorlar seçmek için oda genelde beden çünkü beyinde yer kalmadı ki. Ha burada #sınavagelmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam neden seçmeli dersleri biz değil de müdürler seçiyor? Hakkımızı çalıyorlar? Benim matematiğe yeteneğin yok ama herkesi 1 kişi olarak gördükleri için matematikten gidici oluyorum. Bize bir tane ders bırakıyorlar seçmek için oda genelde beden çünkü beyinde yer kalmadı ki. Ha burada #sınavagelmiyorum.
Dostum, Türkiye de eğitim görüyorsun. İsveç ya da Norveç değil. O yüzden lise ya da ortaokul çağındaysan çokta umursama. Ülkenin eğitim sistemi ortada.

Hocam ben 6. sınıftayken seçmeli derslerimizi kendimiz seçiyorduk ve herkes kafasına göre bir şey seçtiği için sınıfları ayırmak zorunda kalıyorlardı ve okulda bildiğiniz kaos çıkıyordu bazıları sınıfı bulamıyordu, bazıları gürültüden zil sesini duyamayıp dersleri kaçırıyordu, bazı uyanıklarda fırsattan istifade okuldan kaçıyorlardı (sırf bu durum yüzünden son saatlerde blok yapılıyordu ve hiçbir öğrenci okul bahçesine çıkartılmıyordu). Bu tür durumları önlemek için sanırım artık öğretmenler seçiyor ama oy birliği yapılıp sınıf hangi dersleri istiyorsa onları koysalar daha güzel olur.

tenor.gif

Yeni konular

Geri
Yukarı