Dersleri anlayamaz ve çalışamaz hale gelmek

doctorstrong

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben emir. Yeni nesil sistem geldiğinden beri iyice anlayamaz beceremez hale geldim. Resmen artık dayanamıyorum 6. sınıftan beri beceremiyorum, anlayamıyorum. Bıktım iyice bu durumdan, neyse gelelim konuya.
7. sınıf ilk dönemlerde kendimi çok zorlayarak yapmıştım başarmıştım fakat şöyle bir şey vardı, matematik, fen, sosyal anlamıyordum. Onları anlayamayınca, 2. dönemlerde iyice düştü (30 40 alıyordum).
(Onları anlamayınca diğerleri de düştü çünkü anlama dikkatimi anlamadığım dersler anlama dikkatimi çok dağıtıyorlardı anlamadığım dersler) karne 2 gün sonra zaten kötü gelecek. Düzeltmek için ne yapmalıyım? Tavsiye gerekiyor.

Bana hep tembel dediler. Yanlış çalışıyorsun dediler laftan anla dediler bizi dinle dediler. Üniversite sınavının ilk yılında sınava girmedim sadece sınav sistemini araştırdım inceledim günlerce. Ne tarz sorular soruluyor insanların kendini gerdiği kadar değer mi falan diye günlerimi verdim. Ve bir gün bile ders çalışmadan sadece günde 1 tane branş denemesi çözerek yazılım kazandım şu an ilk yılım bitti. Bence öncelikle ders falan boş. Kendini tanımak 2- sınav sistemini tanımak olunca emin ol gerisi geliyor ya.

Yanlış tekniklerle çalışıyor olabilirsin. 🥹🥰

Herkes aynı şekilde öğrenecek diye bir kaide yok. Şu an konuyu öğrenmek için neler yapıyorsun mesela? ❤️

Yanlış tekniklerle çalışıyor olabilirsin. 🥹🥰

Herkes aynı şekilde öğrenecek diye bir kaide yok. Şu an konuyu öğrenmek için neler yapıyorsun mesela? ❤️
dediğiniz çok doğru gerçekten herkes aynı şekilde öğrenecek diye bir şey yok ve şu an konuyu öğrenmek için bir şey yapmıyordum çalışmıyordum diye fakat yarın tatil oluyor muhtemelen konu tekrarı paragraf test çözeceğim

Bana hep tembel dediler. Yanlış çalışıyorsun dediler laftan anla dediler bizi dinle dediler. Üniversite sınavının ilk yılında sınava girmedim sadece sınav sistemini araştırdım inceledim günlerce. Ne tarz sorular soruluyor insanların kendini gerdiği kadar değer mi falan diye günlerimi verdim. Ve bir gün bile ders çalışmadan sadece günde 1 tane branş denemesi çözerek yazılım kazandım şu an ilk yılım bitti. Bence öncelikle ders falan boş. Kendini tanımak 2- sınav sistemini tanımak olunca emin ol gerisi geliyor ya.
dersler gerçekten boş mesela bilgisayar mühendisliği olacaksın yüzde 80i alakasız sorular çıkıyor

dediğiniz çok doğru gerçekten herkes aynı şekilde öğrenecek diye bir şey yok ve şu an konuyu öğrenmek için bir şey yapmıyordum çalışmıyordum diye fakat yarın tatil oluyor muhtemelen konu tekrarı paragraf test çözeceğim
Önemli olan konu tekrarı yapman değil, onu nasıl yaptığın. 🌝

Bence bu sefer farklı bir yöntem deneyebilirsin. Mesela YouTube'dan hiç çalışmadıysan oradan çalış veya izlediğin kanalı değiştirmeyi dene. ❤️

Önemli olan konu tekrarı yapman değil, onu nasıl yaptığın. 🌝

Bence bu sefer farklı bir yöntem deneyebilirsin. Mesela YouTube'dan hiç çalışmadıysan oradan çalış veya izlediğin kanalı değiştirmeyi dene. ❤️
Aslında haklısın doğru önemli olan onu nasıl yaptığım. Zaten farklı bir yöntem denemeyi düşünüyorum tavsiye için sağ olun 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı