Secure Boot açmak zararlı mı?

InFlamesGO

Decapat
Merhabalar Windows 11'e yükseltmek için ve PC'yi korumak için Secure Boot açacağım. Ancak açarsam bir sorun yaşar mıyım? Okuduğuma göre bazılarında PC hiç açılmamış ve servislik olmuş veya Windows'u silmek zorunda kalmışlar. Önceden servislik olan PC'mi yeniden bozmamak için şu an buraya yazıyorum 😀

Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de şunu ekleyim ASUS anakartım var 1 ay önce değiştirdim ve önceki anakartımda sanırsam açıktı ve Secure Boot kısmına girdiğim zaman Other OS seçili Windows UEFI seçmeliyim değil mi ve de Key Manegement kısmını ellemeli miyim?
Kısacası nasıl açacağım?

Secure Boot Windows 10'da da kullanılması mantıklı olan bir şey zaten. Beceremedikleri işe çamur atıyorlar sadece.
Bir de şunu ekleyim ASUS anakartım var 1 ay önce değiştirdim ve önceki anakartımda sanırsam açıktı ve Secure Boot kısmına girdiğim zaman Other OS seçili Windows UEFI seçmeliyim değil mi ve de Key Manegement kısmını ellemeli miyim?
Kısacası nasıl açacağım?

Kısacası nasıl açacağım?
Secure boot other os olmalı, eğer Windows olursa kuramazsın, other os ta bırak.

Geri
Yukarı