Secure Boot açtıktan sonra monitöre görüntü gelmiyor

Lay stEr

Hectopat
BIOS Secure Boot ayarını açtıktan sonra monitöre ekran gelmiyor.

BIOS pilini çıkarıp denedim, olmadı. Hatta bir daha çıkardım, sabaha kadar bekledim, PC yine açılmadı. RAM'lerden 1 tanesini çıkardım açtım, yine olmadı. VGA kablosunu ekran kartına taktım, sonra anakartta denedim, olmadı. Aynısını HDMI kablosu içinde denedim, yine olmadı.

Not: Kasa çalışıyor, fanlar ve ışıklar yanıyor ama monitöre asla görüntü gelmiyor. F2 ve del deniyorum, BIOS bile açılmıyor. Secure Boot ayarını Valorant oynamak için açtım hata veriyordu.

Monitörden turuncu ışık yanıyor.

Sistem özellikleri:

GT 740.
i7 2600.
16 GB RAM 1600 MHz.
ATX-400W
480 GB SSD.
Anakart: H81 Intel H81 1600 MHz DDR3 soket 1150.

Dosya Ekleri

• IMG_20230905_112535.jpg
    IMG_20230905_112535.jpg
    97,1 KB · Görüntüleme: 13
BIOS Secure Boot ayarını açtıktan sonra monitöre ekran gelmiyor.

BIOS pilini çıkarıp denedim, olmadı. Hatta bir daha çıkardım, sabaha kadar bekledim, PC yine açılmadı. RAM'lerden 1 tanesini çıkardım açtım, yine olmadı. VGA kablosunu ekran kartına taktım, sonra anakartta denedim, olmadı. Aynısını HDMI kablosu içinde denedim, yine olmadı.

Not: Kasa çalışıyor, fanlar ve ışıklar yanıyor ama monitöre asla görüntü gelmiyor. F2 ve del deniyorum, BIOS bile açılmıyor. Secure Boot ayarını Valorant oynamak için açtım hata veriyordu.

Monitörden turuncu ışık yanıyor.

Sistem özellikleri:

GT 740.
i7 2600.
16 GB RAM 1600 MHz.
ATX-400W
480 GB SSD.
Anakart: H81 Intel H81 1600 MHz DDR3 soket 1150.

Hocam keske arastırıp yapsaydınız snrm ekran kartınızın UEFI destegı yok bu da bu anakartla goruntu alamazsınız demek çözümü anakartı servıse gondermek diye bılıyorum belki bir bilgisayarcıda yapabılır fazla bılgım yok keske sorsaydınız acmadan once.

Hocam keske arastırıp yapsaydınız snrm ekran kartınızın UEFI destegı yok bu da bu anakartla goruntu alamazsınız demek çözümü anakartı servıse gondermek diye bılıyorum belki bir bilgisayarcıda yapabılır fazla bılgım yok keske sorsaydınız acmadan once.

Yani gerçekten pişmanım artık keşke açmasaydım o ayarı. Bir Valorant oynamak için PC bile acamiyoruz artik kafayi yiyeceğim bu sorunun bir çözümü falan hiç yok mu?

Geri
Yukarı