Segment Bilgisayar'ın barındırdığı bazı markalar neden önerilmiyor?

Alfha13

Hectopat
Daha fazla  
Forumda herkesin Everest, Rampage, Gamepower gibi markalara karşı olduğunu biliyorum. Normalde ürünlerinin çoğu sorunlu. Ancak bu markaların (Gamepower hariç) üst markası Segment bilgisayar. Ve Segment Bilgisayar'ın sitesinde dediğine göre;
"Segment Bilgisayar'ın bünyesinde barındırdığı başlıca markalar Everest, Rampage, Microlab, Cooler Master, CM Storm, Mikado, Snopy, S-Link, Asonic, Energizer, Evercool, Eyfel, FSP, Hytech, NZXT, Silver Crest, Xclio, Xigmatek ve Zalman'dır."

Şimdi Everest, Rampage, Snopy gibileri önerilmiyor; kalitesiz deniyor. Ama Cooler Master, FSP, Zalman gibileri öneriliyor; kaliteli deniyor.

Bunları Segment'in yapmadığını, marka bastığını biliyorum ama zaten ilk başta önerilenler hep marka oluyor. PSU alacağım. FSP mi Everest mi desem hemen FSP dersiniz modele bakmadan. İşin kısası bu markalar aynı sınıfta olmalarına rağmen neden bazılarından nefret edilirken bazıları sorgulanmadan öneriliyor? Sonuçta aslında hepsi aynı. Düşünceleriniz bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Segment Bilgisayar distribütör değil mi ben mi yanlış biliyorum?

Cooler Master, Zalman, NZXT, S-Link ve FSP öneriliyor ki.

Bir ürünü önerirken veya gömerken markasına değil modeline bakıyoruz. Kaliteli markaların da kötü ürünleri var.

Forumda herkesin Everest, Rampage, Gamepower gibi markalara karşı olduğunu biliyorum. Normalde ürünlerinin çoğu sorunlu. Ancak bu markaların (Gamepower hariç) üst markası Segment bilgisayar. Ve Segment Bilgisayar'ın sitesinde dediğine göre;
"Segment Bilgisayar'ın bünyesinde barındırdığı başlıca markalar Everest, Rampage, Microlab, Cooler Master, CM Storm, Mikado, Snopy, S-Link, Asonic, Energizer, Evercool, Eyfel, FSP, Hytech, NZXT, Silver Crest, Xclio, Xigmatek ve Zalman'dır."

Şimdi Everest, Rampage, Snopy gibileri önerilmiyor; kalitesiz deniyor. Ama Cooler Master, FSP, Zalman gibileri öneriliyor; kaliteli deniyor.

Bunları Segment'in yapmadığını, marka bastığını biliyorum ama zaten ilk başta önerilenler hep marka oluyor. PSU alacağım. FSP mi Everest mi desem hemen FSP dersiniz modele bakmadan. İşin kısası bu markalar aynı sınıfta olmalarına rağmen neden bazılarından nefret edilirken bazıları sorgulanmadan öneriliyor? Sonuçta aslında hepsi aynı. Düşünceleriniz bekliyorum.
WAG Grubunda Volkswagen var, Seat ile kalitesi aynı mı? Değil. Bunun gibi düşünmek gerekiyor. Zalman kaliteli, Everest kalitesiz yani.

Saydığın bütün markalar çinde hazır tasarım ürünlerin üstüne sadece logo telif parası verip kendi logolarını bastırıyorlar o yüzden o kadar iyi değiller.
NZXT, FSP, Cooler Master logo bastırıyor yani, öyle mi? :D Çin'de üretilmesi farklı, üstüne marka basılması farklı. FSP'ye marka basıyor demek için teknolojiye epey uzak olmak gerek.

Everest, Rampage gibi markaların direkt olarak sahibi, ama Cooler Master, FSP, Zalman gibi markaların distribütörü diye biliyorum. Yanlışım varsa af ola.

Geri
Yukarı