Segurazo antivirüsü nasıl kaldırılır?

"ForR"

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün canımız çok sıkılmıştı bizde arkadaşla eğlencesine Minecraft oynayalım dedik. Minecraft'ın 1.15 sürümü çıkmıştı onun için optifine adlı modu indirmiştim ki büyük bir hata yaptım. Arkadaşım ben uygulamayı kurduktan 1 dakika sonra daha official optifine çıkmadı dedi. Ben de masaüstüne baktığım an segurazo antivirüsü isimli bir dosya inmişti. Virüs olduğunu internetten bakarak anladım. Kaldıramıyorum, kapanmıyor arkada sürekli açık bir şekilde aynı zamanda bilgisayarım çok yavaşladı. Ben bu lanet şeyden nasıl kurtulabilirim format atmam şart mı?

Merhaba arkadaşlar. Dün canımız çok sıkılmıştı bizde arkadaşla eğlencesine Minecraft oynayalım dedik. Minecraft'ın 1.15 sürümü çıkmıştı onun için OptiFine adlı modu indirmiştim ki büyük bir hata yaptım. Arkadaşım ben uygulamayı kurduktan 1 dakika sonra daha official OptiFine çıkmadı dedi. Ben de masaüstüne baktığım an segurazo antivirüsü isimli bir dosya inmişti. Virüs olduğunu internetten bakarak anladım. Kaldıramıyorum, kapanmıyor arkada sürekli açık bir şekilde aynı zamanda bilgisayarım çok yavaşladı. Ben bu lanet şeyden nasıl kurtulabilirim format atmam şart mı?

O lanet program degil mi?
Onu kaldirmak için 1 saat ugrastim, nasıl oldugunu hatirlamiyorum.
Hatirladim:) Segurazo'yu normal kaldir sonra PC'yi resetle, ardindan acildiginda İngilizce bir seyler cikacak oku, anlamiyorsan okey de gec, deneme yanilma ile sonuna gelebilirsen kaldiriyor.
Ben 4-5 kez resetledikten sonra yaptim.
Tabi programi kaldir deyip oradan resetleyeceksin.
Burada var, ve Segurazo'yu Segurazo'dan da kaldirabilirsin.
Dene bakalim hangisi.
Ben de hatirlamiyorum, ya Segurazo'dan resetliyorsun, ya da PC'yi.

Merhaba arkadaşlar. Dün canımız çok sıkılmıştı bizde arkadaşla eğlencesine Minecraft oynayalım dedik. Minecraft'ın 1.15 sürümü çıkmıştı onun için OptiFine adlı modu indirmiştim ki büyük bir hata yaptım. Arkadaşım ben uygulamayı kurduktan 1 dakika sonra daha official OptiFine çıkmadı dedi. Ben de masaüstüne baktığım an segurazo antivirüsü isimli bir dosya inmişti. Virüs olduğunu internetten bakarak anladım. Kaldıramıyorum, kapanmıyor arkada sürekli açık bir şekilde aynı zamanda bilgisayarım çok yavaşladı. Ben bu lanet şeyden nasıl kurtulabilirim format atmam şart mı?

La aynısı bana oldu. Ben de 1.15 OptiFine kuracaktım bana da bulaştı inşallah silebilirim.

Sorunu hala çözemediysen anlatayım. Önce Malwarebytes programı indir kur ve tarama yaptır bu uygulama segurazo virüsü algılıyor ve silebiliyor ben böyle çözdüm.
Şuan o programla uğraşıyorum 2 gündür. Yüklesem çözer dimi ?
Sorunu hala çözemediysen anlatayım. Önce Malwarebytes programı indir kur ve tarama yaptır bu uygulama segurazo virüsü algılıyor ve silebiliyor ben böyle çözdüm.
Allah razı olsun be senden. Valla tutuşmuştum pc falan yavaşladı ama hallettim eyvallah

Merhaba arkadaşlar. Dün canımız çok sıkılmıştı bizde arkadaşla eğlencesine Minecraft oynayalım dedik. Minecraft'ın 1.15 sürümü çıkmıştı onun için optifine adlı modu indirmiştim ki büyük bir hata yaptım. Arkadaşım ben uygulamayı kurduktan 1 dakika sonra daha official optifine çıkmadı dedi. Ben de masaüstüne baktığım an segurazo antivirüsü isimli bir dosya inmişti. Virüs olduğunu internetten bakarak anladım. Kaldıramıyorum, kapanmıyor arkada sürekli açık bir şekilde aynı zamanda bilgisayarım çok yavaşladı. Ben bu lanet şeyden nasıl kurtulabilirim format atmam şart mı?
Kanka halen segurazo varmı bilmiyorum ama adım adım sana söyliyeceğim uzun olduğuna bakma 3dk'lik iş;

(Not):programı ingilizce kurmanda yarar var.

1.İnternet tarayıcına "revo uninstaller" yazıyorsun ve pro sürümü "deneme"olarak indiriyorsun,
2.İndirdiğin setup ı kuruyorsun,
3.Kurduğun uygulamayı açıyorsun ve karşına çıkan ekranın solunda "Forced Uninstall" var tıklıyorsun,
4."Browse for"düğmesine basdıktan sonra "folder" yapıyorsun,
5.Segurazo Anti-Virüs ün olduğu dosyayı seçiyorsun ve "Tamam" diyorsun ve "Next"düğmesini tıklıyorsun,
6.Sürecin tamamlanmasını bekledikten sonra "Scan"butonu aktif oluyor tıklıyorsun,
7.Bittikten sonra "Select All" butonuna tıklıyor ve yanındaki "Delete" butonuna tıklıyor "Evet" diyor ve
karşına gelen "mavi (i)"li sekmeye "Ok"diyorsun.
8.Bilgisayarı yeniden başlatıyorsun.Ve bitti !!!

Yapamadıysan bu linkte videosu var :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende burdan yaptım ve oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı