Segurazo PC virüsü

jfkforum

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Prodüktör
Merhabalar bugün 10 yıldan sonra sanırım ilk defa ciddi bir virüs yedim, tehlike sonrası bir gerginlikte olabilir emin değilim. Segurazo adlı sözde AV programı PC'me kurulduktan sonra güvenli modda başlatıp önce klasörü sonra ise kayıt dosyalarını sildim. Ancak yüklenen tek şeyin bu olduğunu sanmıyorum. Task Manager'de daha önce görmediğim System Idle Process ve System Interrupts isimli bir işlem var, CPU kullanımı %99 gözüküyor. Tabii ki farklı av yazılımları ile tarattım ancak sonuç alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Kaspersky GetSystemInfo sonuçlarım ektedir.

@Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:

Virüs Temizleme Rehberi - Technopat Sosyal Rehberi incelemenizi öneririm, işe yaramaz ise tek çare format olacaktır.
Denemiştim zaten, ayrıca format inanılmaz kötü olur benim için. Local ve Appdata dosyalarım ve belgeler içi ekstra veriler ikincil diskimde ki çoğu programın ve yüklemelerin onarım ya da yeniden yükleme istemesi demek olacaktır. Ve 2 3 programdan bahsetmiyorum. Bir süre farklı bir çıkış yolu aramalıyım.
Hepsini inceledim konu açmadan önce tabi ki. Bahsi geçen virüsü kaldırmayı başardım zaten ama sisteme yüklenen tek virüsün o olduğundan şüpheliyim.
Bana da bulaştı kaldırması çok kolay oldu, ETS2 için mod indiriyordum abuk subuk reklamlara yanlışlıkla tıkladım onun yanında indi.
Söylenilen hiç bir yazılım sözde AVyi kaldırmayı başaramadı. Bende güvenli modda boot edip elle sildim ve kayıt girdilerinir temizledim. Ama dediğim gibi sistemde hala virüs olduğunu düşünüyorum.
@Murat5038

Son düzenleme:
Mavi ekran alıyorsun, vanguard yüklü bundan kaynaklı olması yüksek bilgin olsun.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
kısmından chromium olanı sil.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main kısmından start pagede olan url'yi sil.

Bu klasörü sil:
c:\users\thejf\appdata\local\chromium\

Bu dosyayı sil:
C:\Windows\System32\drivers\hitmanpro37.sys

Gigabyte araçlarını kaldır.

Etiketin işlememişti bu arada.

Son düzenleme:
Mavi ekran alıyorsun, vanguard yüklü bundan kaynaklı olması yüksek bilgin olsun.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
kısmından chromium olanı sil.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main kısmından start pagede olan url'yi sil.

Bu klasörü sil:
c:\users\thejf\appdata\local\chromium\

Bu dosyayı sil:
C:\Windows\System32\drivers\hitmanpro37.sys

Gigabyte araçlarını kaldır.

Etiketin işlememişti bu arada.
Tekrardan merhaba, Vanguard'a gelen güncelleme ile mavi erkan sorunun çözüldü. Ayrıca dediğiniz her şeyi sildim. Çok teşekkür ederim. Ancak en mühim soru, Gigabyte yazılımlarını neden silmeliyim? Fan kontrolü gibi inanılmaz işlevsel şeyler var. Yani gerçekten mühim yazılımlar. Bunu da cevaplarsanız harika olur.

@Murat5038

Gigabyte yazılımlarını neden silmeliyim? Fan kontrolü gibi inanılmaz işlevsel şeyler var. Yani gerçekten mühim yazılımlar. Bunu da cevaplarsanız harika olur.
Genelde gereksiz yazılımları da içeriyor bu yüzden kaldırmanız iyi olur. Mavi ekran sorunlarına da yol açabiliyor. Bu tür fan ve sistemi kontrol eden yazılımlarla da fazla uğraşmayın donanıma zarar verebilirsiniz.

Genelde gereksiz yazılımları da içeriyor bu yüzden kaldırmanız iyi olur. Mavi ekran sorunlarına da yol açabiliyor. Bu tür fan ve sistemi kontrol eden yazılımlarla da fazla uğraşmayın donanıma zarar verebilirsiniz.
Teşekkür ederim cevap için. Gereksiz olabilecek çoğu yazılımı kaldıracağım ancak fan yazılımı gerçekten önemli. Gece sessize alıp sabah performans moduna almak zorunluluk. Onun haricinde sistemim ilk aldığım aya göre çok daha yavaş boot etmeye başladı o an atıyorum 7 sn ise şuan 20 gibi
, var mı bir fikriniz? @Murat5038

Yeni konular

Geri
Yukarı