Şehidin var Türkiye!

Anlamadım bana niye saldırıyorsunuz? Askerimiz Suriye'de savaşıyor diye askerime saygı duymayacak mıyım?
Size saldırmadım yorumumu çok yanlış anlamışsınız burada sapık ve pislik Suriyeli ve Afganlar namusumuza göz dikerken nargilelerini keyifle çekerken benim mehmetçiğim niye orada şehit oluyor? Bu soruyu baştaki reis denen şahısı kastederek soruyorum.

Son düzenleme:
Size saldırmadım yorumumu çok yanlış anlamışsınız burada sapık ve pislik Suriyeli ve Afganlar namusuma göz dikerken nargilelerini keyifle çekerken benim mehmetçiğim niye orada şehit oluyor? Bu soruyu baştaki reis denen şahısı kastederek soruyorum.

Bu soruyu sormakta haklı olabilmeniz için askerin sivil Suriye veya Irak halkını korumak üzere Suriye veya Irak'a gönderilmesi ve o halkı korurken şehit düşmesi gerekiyor. Burada durum farklı. Bu operasyonlar bizim ülkemizi korumak için yapılıyor. Senin oturduğun binada yangın olsa kendi evine ulaşana kadar bekler misin yoksa yangın büyümeden söndürür müsün? Sizin mantığınıza göre sınırın 100 metre ötesindeki teröristin öldürülmeside yanlış çünkü bizim topraklarımız değil.

''45 saniyeliğine kahraman olursunuz! 45 saniye...''

Irak'taki PKK'den bize ne? Biz kendi vatanımızı koruyalım yeter.

Kardeşim biz zaten orada kendi sınırımızı koruyoruz. Orası "Kuzey Irak kürdistan bölgesel yönetimi" olarak geçiyor ve o bölge komple Kürt'lere ait olmasına rağmen yine de bizim askeri üslerimize, karakollarımıza saldırıyorlar. Onlara terörist denilmesinin sebebi de bu zaten. Şu yazdığın cümlede cehalet kokusu var bildiğin.

Burada tek yanlış olan şey sözleşmeli diye erlerin doğuya/sınırötesine gönderilmesi. Normalde çatışma bölgelerinde sadece Subay ve Astsubaylar olmalı. Erlerin ne işi var orada.

Yaklaşık 60 saniye kadar süren şehit haberi sonrası spikerin "Yürek burkan Gazze'den görüntüler" ve "Filistin yürüyüşü"nü dakikalarca göstermesi kadarız. Biz ne ara bu kadar Arap sevdalısı olduk? Kendi milletimiz sınırlarımızda neler olup bittiğini bilmiyor ama üzerinden bir tane mermi geçse hayatının kalanını çukur dizisindeki aliço gibi geçirecek insanlar oturduğu yerden elin arabı için savaşırım diyebiliyor. Daha yeni Starbucks şubesini boykot edenlerden biri kendi ülkesinin polisine tokat attı. Arkadaş bunları bilerek mi yerleştirdiniz aramıza? Biz böyle değildik. Sosyal medyada Atam ile alakalı bir fotoğraf, yazı görüyorum. Altında komple hakaretler, küfürler var. Şehit olan askerlerimiz "45 saniyeliğine kahraman olursunuz" cümlesini iliklerime kadar hatırlattı bana.

Gerilir zorlu bir yay
Oku fırlatmak için
Dağda niçin bağırılır?
Feleğe çatmak için
Açılır tatlı güller
Solunca atmak için
Tanrı kızlar yaratmış
Erlere satmak için
Gece gökte doğar ay
Yükselip batmak için
İnsan büyür beşikte
Mezarda yatmak için

Kahramanlar can verir
Yurdu yaşatmak için.

Son düzenleme:
Kardeşim biz zaten orada kendi sınırımızı koruyoruz. Orası "Kuzey Irak kürdistan bölgesel yönetimi" olarak geçiyor ve o bölge komple Kürt'lere ait olmasına rağmen yine de bizim askeri üslerimize, karakollarımıza saldırıyorlar. Onlara terörist denilmesinin sebebi de bu zaten. Şu yazdığın cümlede cehalet kokusu var bildiğin.

Burada tek yanlış olan şey sözleşmeli diye erlerin doğuya/sınırötesine gönderilmesi. Normalde çatışma bölgelerinde sadece Subay ve Astsubaylar olmalı. Erlerin ne işi var orada.

Yaklaşık 60 saniye kadar süren şehit haberi sonrası spikerin "Yürek burkan Gazze'den görüntüler" ve "Filistin yürüyüşü"nü dakikalarca göstermesi kadarız. Biz ne ara bu kadar Arap sevdalısı olduk? Kendi milletimiz sınırlarımızda neler olup bittiğini bilmiyor ama üzerinden bir tane mermi geçse hayatının kalanını çukur dizisindeki aliço gibi geçirecek insanlar oturduğu yerden elin arabı için savaşırım diyebiliyor. Daha yeni Starbucks şubesini boykot edenlerden biri kendi ülkesinin polisine tokat attı. Arkadaş bunları bilerek mi yerleştirdiniz aramıza? Biz böyle değildik. Sosyal medyada Atam ile alakalı bir fotoğraf, yazı görüyorum. Altında komple hakaretler, küfürler var. Şehit olan askerlerimiz "45 saniyeliğine kahraman olursunuz" cümlesini iliklerime kadar hatırlattı bana.

Gerilir zorlu bir yay
Oku fırlatmak için
Dağda niçin bağırılır?
Feleğe çatmak için
Açılır tatlı güller
Solunca atmak için
Tanrı kızlar yaratmış
Erlere satmak için
Gece gökte doğar ay
Yükselip batmak için
İnsan büyür beşikte
Mezarda yatmak için

Kahramanlar can verir
Yurdu yaşatmak için.
Hocam ses çıkarmazsak daha çok Arap sevdalısı olmaya devam edeceğiz.

Şehit sayısı 12'ye çıktı maalesef.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı