Şehir İçi Bisiklete Başlamak İçin Bilinmesi Gerekilen Şeyler

Ben de kendi çapımda bir şeyler eklemek isterim. Virajlı yollarda ve kavşaklarda yanındaki, önündeki, arkandaki ve önündeki arabalara dikkat etmen ve onların yapabileceği hareketleri tahmin edip ona göre davranmaya çalış. Tabii trafikte sadece arabalar değil yayalar da bisikletlilere dikkat etmez. Bir de şöyle bir algı var toplumumuzda eğer bisiklet tek başına yolunda gidiyorsa kimse ona yol vermez ve zaten o yol verir diye düşünür. Bunlara dikkat et.

Malesef bisiklet kullanmak her şehir için çok zorludur, İzmir bile bisiklet konusunda çok kötü bi yer, 70 km bisiklet yolumuz olmasına rağmen bazı yerlerde yollarda çalışma olduğu için anadolu caddesi, otoyol ve köprüleri kullanmak zorunda kalıyoruz ve buralara çıktığımızda şerefden nasibini almamış sürücülerle karşılaşıyoruz, ben hergün karşılaşıyorum ve bugün köprü üstünden giderken 2 öküz tarafından makasa alındım, arkasından çok güzel sözler söyledim ama korkusundan durmadı kaçtı. Sözün özü, ekipmansız kullanmak tehlikeli en kısa zamanda ben de kask alıcam, tek eksiğim kask kaldı diğer bütün ekipmanları 600 lira gibi bi ücrete temin ettim. Bu arada İzmir avrupa bisiklet yarışmasında şampiyon olmuştur.

Trek marka bisiklet hayali kurarken ''Asla Durma'' isimli bir youtube kanalının sahibinin otobuslerin altından şans eseri kurtulduğu serüvenlerini izledikçe istanbul'da bisiklete binmek mi ? Belki Bostancı sahilinde 5 km, fazlasınımı istiyorsun macera arama ! :D

Ben 1 yılı aşkın trafikte sürüyorum bisikleti. Benim de öyle kaliteli bir bisikletim yok şuan ama sen önlemlerini alırsan, trafikte doğru davranırsan hiçbir şey olmaz. Kendini korumak için bir çakı taşıyabilirsin, ama umarım kendini savunmak için kullanmak zorunda kalmazsın.
Trafikte arabalardan hep çekin. Çoğu kasaptan almış alıyor çünkü ehliyeti. Mecburen onlara göre hareket etmek zorundasın. Daima sağdan git. Şerit değiştirirken önce arkana bak, sonra kolunla sinyal ver. Yayalar tuhaflaşabiliyor ona da dikkat et :) Sen yavaşlayınca onlar da yavaşlıyor, sen hızlanınca onlar da hızlanıyor(kafa kafaya çarpacak şekilde yani). Ama tabiki en iyisi onlara yol önceliği tanımak :like::)

Sınavlar yüzünden gidip ekipman falan alamadım bir türlü. Bisikleti bile çıkarmadım meydana daha. Kafamda gideceğim yolları çizdim ama, bakalım haftaya bitiyor sınavlarım. İlk tecrübelerimi de yazarım buraya.

Ben de 1 haftadır çıkamıyorum ve 2 kilo aldım :( ne güzel 87 den 78 e inmiştim, tekrardan tırmanmaya başladık. Bisiklete binmek için işi bırakmak gerekiyo, ozaman da para olmuyo şaka gibi resmen.

Hocam bazen de vücut sınırına denk gelirsiniz. 1 haftada her gün aşırı derecede şeker ve hamur ürünü tüketmeyen 2 kilo alamaz. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı