Şehitlerimiz mi var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kara unsurlarımızın ve mehmetçiğimizin hava desteği planı yapılmadan orada tutulmasını inanın aklım almıyor. Bunu askeri konularda anlayan biri çıksın söylesin. Geçen gün eniştemle konuşurken bile bu konuda hava desteği olmadan çok fazla şehit haberinin geleceğini bizzat söyledim. Basit bir vatandaş bile bunu tahmin edebiliyorken, bu operasyonun ve gözlemci birliklerimizin güvenliği için bu saldırı ihtimalleri neden hesaplanmadı ve buna göre önlemler alınmadı? Ben vatanını seven, yarın seferberlik emri geldiğinde ülkem için savaşacak bir vatandaş olarak bu soruyu soruyorum. Gece kanım çekildi. Sabaha kadar gelişmeleri ve son dakika haberlerini okudum.

Ben bir planın olduğuna inanıyorum, açıklanmayan bir plan yoksa çekilirlerdi şimdiye (potansiyelin alası var çünkü, plan olmadan orada durmazlardı).

Aşikar tek bir şey var, asker kaybettik ve suan yalnızız (Suriye rejiminin arkasında Rusya federasyonu var fakat Türkiye suan yalnız, eğer ABD Türkiye’nin yanındayım sinyali verse suan Türkiye savaşa girerdi bence).
Hiçbir şehit haberlerine itibar edilecek gibi değil. Burada şurada kulaktan kulağa yayılanlar abartılı, resmi açıklamalar ise sansürlü...

Evet malum kişi çıkacak ve diyecek ki saldırı yapanlar rejim ordusu ancak havadan atılan bombalar rus savaş uçakları buna da diyecek ki yine kandırıldım.
Az önce gizli birkaç kaynaktan videolar gördüm libya olsun Suriye olsun 3, 4 adet insansız hava araçlarımız düşürülmüş, 2 gün önce Türk askerleri yerden güdümlü füze ile rus yapımı SU-34, SU-22 ve SU-24 uçaklara ateş açmışlar ve vurulmamış ardından bugün rusya karşılık olarak ateş açmış havadan. Bunları saklıyorlar herkesin aslında bilmesi lazım bakıldığı zaman çok büyük bir şavaş var ve bugün bunlar ortaya çıktı görülmesin diye anında sosyal medyaya habersiz şekilde kapattılar.

Son düzenleme:
Aşikar tek bir şey var, asker kaybettik ve suan yalnızız (Suriye rejiminin arkasında Rusya federasyonu var fakat Türkiye suan yalnız, eğer ABD Türkiye’nin yanındayım sinyali verse suan Türkiye savaşa girerdi bence).

Biz ABD'yi çoktan kaybettik. Şu an izlediklerimiz çöken Suriye politikasının final bölümü.

ABD dün gece dalga geçer gibi açıklama yaptı. Ne Nato ne de ABD bizim yanımızda. Tüm Rus haber ajansları biz vurduk dedi ama bu sabah İsmail Küçükkaya Ruslar vurmamış dedi.
Edit:

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200228_101259.jpg
    Screenshot_20200228_101259.jpg
    153,6 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Şehit haberleri yüreğimizi dağladı🥺
Kardeş Türkiyenin, her zaman yanındayız. Acınız bizim acımızdır. Şehitlerimize ALLAH'tan rahmet, ailelerine sabır, Türk ordusuna zafer diliyorum🤲

Twitter'dan çoğu yeni habere erişebilirsiniz. İsrail Esad güçlerini vurduğu deniliyor. Şu anlık doğruluğu tartışılır ancak.
İsrail neredeyse her hafta Suriye’yi vuruyor. Esad’ın sarayının üstünden alçak uçuş bile yaptılar. Gayet normal o yüzden.

Zamanında Rusya'nın uçağını düşürmüştük, adamlar o zamandan beri kin ve nefret beslediler. Bu şekilde de acısını çıkarıyorlar. Esad'ı maşa gibi kullanarak hem silah sattılar, hem de intikamlarını aldılar. ABD'de silah satıyor. Arada olan bize oluyor malesef. Ne ABD ne Rusya ile hiçbir bilgi paylaşımı yapılmamalı aslında da neyse.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı