Seidon 120V neden suyu göremiyoruz ?

semikandiyoti

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba
Geçen gün gamex fuarına gittim orada bir bilgisayar gördüm içinde sıvı soğutma vardı ve borularda suyu görebiliyordum. Ayrıca birde su deposu vardı.
Benim SEIDON 120V PLUS SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ - Vatan Bilgisayar var fakat ben onun içinde su göremiyorum ne suyun geçtiğini hissedebiliyorum. Nede su deposu var.
Sizce nedendir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü sıvı soğutmalar 2 türdür. Açık ve kapalı devre sistem. Bahsettiğiniz seidon 120v kapalı devre bir sistem olduğu için açılmaz,su koymanızı gerektirmez ve bakıma gerek duymaz. Fakat açık devre sistemlerde herşeyi siz kurarsınız ve zahmetlidir. Açık devre bir sistemde boruları şeffaf seçerseniz sizde böyle bir düzenek yapabilirsiniz.

Dur tahmin edeyim Gamex'de gördüğün sıvı soğutma sistemi buydu?

new.jpg

Dur tahmin edeyim Gamex'de gördüğün sıvı soğutma sistemi buydu?

Eki Görüntüle 36836
Hayır değildi kırmızı bir sistemdi.

Çünkü sıvı soğutmalar 2 türdür. Açık ve kapalı devre sistem. Bahsettiğiniz seidon 120v kapalı devre bir sistem olduğu için açılmaz,su koymanızı gerektirmez ve bakıma gerek duymaz. Fakat açık devre sistemlerde herşeyi siz kurarsınız ve zahmetlidir. Açık devre bir sistemde boruları şeffaf seçerseniz sizde böyle bir düzenek yapabilirsiniz.
Peki o zaman buna neden sıvı soğutma demişler içinde sıvı sözcüğünün "s" si yok..

Son düzenleyen: Moderatör:
SAM_5680.jpg

Buna benzer bir sistemdi.

Bu radyatörün küçük bir kısmını "yanlışlıkla" delsem sorun çıkarmı?
Radyatörü nerden deldiğinize bağlı olarak değişir. Mesela peteklerin arasından vida geçirip monte ederseniz sorun çıkıcağını sanmıyorum. Fakat su geçen yeri delerseniz sıkıntı çıkarıcaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı