Seinen Anime Önerileri

Bleach'i niye işkence çekerek bitirdiniz hocam? Fillerları atlamadınız mı yoksa?
Filleri atladım, o kısımları da izlesem yarıda bırakırdım kesin. Ama ne bilim, bir fight esnasında yan bir karakter gelip boş muhabbet döndürüyor ve ortamdaki bütün ciddiyet gidiyor. Yani hikaye çok ciddi bir şekilde ilerlemiyor, çok fazla çocukça unsur var bana göre. Sebebi tamamen budur. Bu dediğim şeyleri diğer shounenler için de söyleyebilirim galiba, Naruto Big Four için denilebilir bence. Ama One Piece'i izlemedim, genelleme yapmak istemiyorum, o yüzden genel olarak sebep bu.

Çok teşekkürler. Jojo konusu için daha önceden yardımcı olmuştunuz zaten. Zaman bulamadığım için başlamadım. Jojo bana çok garip gelen bir seri, beni çok bayacakmış gibi geliyor. Shounen'lerde bir anda o ciddiyetin bozulması sinir bozucu. Bleach falan işkence çekerek bitirme sebeplerimden biri de bu, ama yine de Jojo'ya da bir şans vereceğim. Tekrardan teşekkürler, iyi günler.
Kime ne yazdığıma çok dikkat etmediğim için unutmuşum onu.

Bleach'i niye işkence çekerek bitirdiniz hocam? Fillerları atlamadınız mı yoksa?
Bazı insanlar Bleach'i ciddi bir anime olarak görse de, benim kendi fikrim olarak, bu seriyi çocukça buluyorum. Bunun birkaç nedeni var. İlk olarak, Bleach'in hikayesi bazen ani bir şekilde ciddiyetini kaybediyor gibi geliyor bana. Özellikle bazı savaş sahnelerinde, ciddi bir atmosfer oluşturulduktan sonra birdenbire komik diyaloglar veya karikatürize edilmiş hareketlerle bu ciddiyet bozulabiliyor. Bu tarz anlar, benim için hikayenin derinliğini azaltıyor ve daha çok çocukça bir hava katıyor.

Ayrıca, Bleach'in genel hikayesi, bazen yeterince ciddi veya derin değil gibi geliyor bana. Özellikle başlangıçta ortaya konan temalar, ilerleyen bölümlerde bazen yeterince derinleştirilmediği için, hikaye ve karakter gelişimi açısından eksiklik hissediyorum. Bu da seriyi benim için çocukça kılan bir diğer etken.

Bunun yanı sıra, Bleach'in bazı savaş sahnelerindeki aşırı dramatizasyon ve güçlerin abartılı kullanımı da, seriyi benim gözümde çocukça yapıyor. Özellikle karakterlerin süper güçlerle donanması ve bu güçlerin gösterişli şekilde kullanılması, hikayenin ciddiyetini azaltıyor ve daha çok bir çizgi film havası yaratıyor.

Sonuç olarak, Bleach'i çocukça bulmamın nedenleri, benim kendi düşüncelerimden kaynaklanıyor. Bu faktörler, benim için Bleach'in ciddi bir anime olmaktan ziyade daha çok çocukça bir eğlence olduğu izlenimini uyandırıyor.

Black Lagoon, Boogiepop wa Warawanai 2000, Kokkoku, Ghost in the Shell ilk film ve SAC serileri, Madlax, Mushishi bunları tavsiye ederim.
Bir de shounen ama FMA yi tavsiye ederim yine de izlemediysen.:d

Bazı insanlar Bleach'i ciddi bir anime olarak görse de, benim kendi fikrim olarak, bu seriyi çocukça buluyorum. Bunun birkaç nedeni var. İlk olarak, Bleach'in hikayesi bazen ani bir şekilde ciddiyetini kaybediyor gibi geliyor bana. Özellikle bazı savaş sahnelerinde, ciddi bir atmosfer oluşturulduktan sonra birdenbire komik diyaloglar veya karikatürize edilmiş hareketlerle bu ciddiyet bozulabiliyor. Bu tarz anlar, benim için hikayenin derinliğini azaltıyor ve daha çok çocukça bir hava katıyor.

Ayrıca, Bleach'in genel hikayesi, bazen yeterince ciddi veya derin değil gibi geliyor bana. Özellikle başlangıçta ortaya konan temalar, ilerleyen bölümlerde bazen yeterince derinleştirilmediği için, hikaye ve karakter gelişimi açısından eksiklik hissediyorum. Bu da seriyi benim için çocukça kılan bir diğer etken.

Bunun yanı sıra, Bleach'in bazı savaş sahnelerindeki aşırı dramatizasyon ve güçlerin abartılı kullanımı da, seriyi benim gözümde çocukça yapıyor. Özellikle karakterlerin süper güçlerle donanması ve bu güçlerin gösterişli şekilde kullanılması, hikayenin ciddiyetini azaltıyor ve daha çok bir çizgi film havası yaratıyor.

Sonuç olarak, Bleach'i çocukça bulmamın nedenleri, benim kendi düşüncelerimden kaynaklanıyor. Bu faktörler, benim için Bleach'in ciddi bir anime olmaktan ziyade daha çok çocukça bir eğlence olduğu izlenimini uyandırıyor.
Genel olarak 13-17 yaş arası ergenler için hazırlanmış shounen bir seriyi 18 yaş üzeri kişiler için hazırlanan ve içerik olarak daha ciddi olan Seinen kafasıyla izlemişsin gibi geldi bu yazdıklarından. Serinin etiketlerinden (aksiyon-macera-fantastik-shounen) çıkarılabilecek şeyleri eksi gibi söylemişsin çünkü. Kimse mükemmel bir seri demiyor ama bu saydıkların -karakter gelişimi hariç- bleach gibi seriler için ciddi bir eksi değil.

Anime ile alakalı nedede bir konu görsem siz oradasınız hocam zaten normal.
Forumda takıldığım tek yer bura arada oyunla ilgili kısmı saymazsak. Bayağı da bi bilgim olduğu için yazıyorum işte.

Son düzenleme:
Stein's gate
Gerek zaman kavramının işlenişi gerek duygusal anlamda yetişkinler için etkileyici ve beni bir süre etkisinde bırakan bir animedir.
One punch man
Bence seinen
Akame ga kill
Fedakarlık romantizm dozunda. Hikaye iyi. Sarar.

Donghua izliyor iseniz ;
A record of a mortals journey to immortality
Yetişim konuludur. Olay örgüsü grafik kalitesi mc'nin kendini ve çevresinin sınırlarını bilmesi hayran bıraktırmaktadır.
Xian ni
Yetişim konulu gene. Çocukça sahneler yok. Güçlü herşeyi yapar.
Against the gods
Yetişim yine. Makara mc. Bekleneni veriyor. Harem var.

Genel olarak 13-17 yaş arası ergenler için hazırlanmış shounen bir seriyi 18 yaş üzeri kişiler için hazırlanan ve içerik olarak daha ciddi olan Seinen kafasıyla izlemişsin gibi geldi bu yazdıklarından. Serinin etiketlerinden (aksiyon-macera-fantastik-shounen) çıkarılabilecek şeyleri eksi gibi söylemişsin çünkü. Kimse mükemmel bir seri demiyor ama bu saydıkların -karakter gelişimi hariç- bleach gibi seriler için bir eksi değil.

Forumda takıldığım tek yer bura arada oyunla ilgili kısmı saymazsak. Bayağı da bi bilgim olduğu için yazıyorum işte.
Evet, izlerken beklentilerim daha ciddi bir şeydi ve kesinlikle istediğim hikaye derinliğini alamadım. Biraz beklenti ile sonuç farklı olduğu için artıdan bir kötülemiş olabilirim animeyi. Kusuruma bakmayın.

Evet, izlerken beklentilerim daha ciddi bir şeydi ve kesinlikle istediğim hikaye derinliğini alamadım. Biraz beklenti ile sonuç farklı olduğu için artıdan bir kötülemiş olabilirim animeyi. Kusuruma bakmayın.
Son cümleye gerek yok, ortada kusurluk bişey yok çünkü. Popüler serilerin bilhassa shounenlerin hiçbiri için beklentiye girmezsen hayalkırıklığı sorunu olmaz.

Geri
Yukarı