Şekeri bırakmak

Fruktozun (meyve şekerinin) zararlarına "google scholar" vasıtasıyla bakabilirsiniz. "Fruktoz" diye aratmanız yeterli olur diye düşünüyorum.

Şeker vücut için enerji üretir. Bu doğru ancak "şekere ihtiyacın var, tüketmelisin" gibi bir önerme yanlış olur. Meyve şekerinin fazlası karaciğer yağlanmasından tutun da birçok kronik dejeneratif hastalığa yol açar.

Yağlardan alacağın enerji şekerin vereceği enerjiye bin basar. Ama trans yağlar değil. Doğal yağlardan bahsediyoruz. Kilo yapmaz rahat olun. Yediğiniz meyve size kilo yapar. Çünkü glikozun fazlası yağ olarak depolanırken fruktoz direkt olarak karaciğerde yağ oluşturur, karaciğeriniz yağlanır. Yani kilo alırsınız.

Bahsettiğim diyete buradan ulaşabilirsiniz:
Hocam kendimi bildim bileli böyleyim. İnsülinden felan şüphem oldu zaten bir işe girmek için kan testi yaptırmıştım şeker insülin felan neyse hepsi normal çıktı. Bu dediğiniz inflamasyon ve dejeneratif nedir? Kısaca açıklayabilir misiniz?
İnflamasyon vücudunda başlayan bir "yanma" dır. Önü alınmadığında kronik dejeneratif hastalıklara sebep olur.
Kronik dejeneratif hastalıklar ise organizmanızda meydana gelen değişiklikler sonucunda ortaya çıkan rahatsızlık ve hastalıklardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı