Şekerli Besin Bağımlılığına Ne Yapılabilir?

En büyük hata, kan şekeri düştüğünde tatlıya saldırmaktır. Kan şekeriniz düştüğünde asla ama asla abur cubur, tatlı ve gazlı içecek tüketmeyin, onların yerine glisemik indeksi düşük gıdaları tercih edin: Glisemik İndeks Tablosu - Canan Karatay Diyeti

Ayrıca dahiliye bölümüne gidip şikayetlerinizi belirtin ve kan tahlili isteyin.

Şeker bağımlılığından kurtulmak için yapmanız gereken şey şekeri tamamen bırakmak. Azaltarak bırakmak %90 başarılı sonuç vermiyor.

NOT: İnsülin direncini yenmiş biri olarak söylüyorum. En kısa sürede bir hekime danışın.

En büyük hata, kan şekeri düştüğünde tatlıya saldırmaktır. Kan şekeriniz düştüğünde asla ama asla abur cubur, tatlı ve gazlı içecek tüketmeyin, onların yerine glisemik indeksi düşük gıdaları tercih edin: Glisemik İndeks Tablosu - Canan Karatay Diyeti

Ayrıca dahiliye bölümüne gidip şikayetlerinizi belirtin ve kan tahlili isteyin.

Şeker bağımlılığından kurtulmak için yapmanız gereken şey şekeri tamamen bırakmak. Azaltarak bırakmak %90 başarılı sonuç vermiyor.

NOT: İnsülin direncini yenmiş biri olarak söylüyorum. En kısa sürede bir hekime danışın.
Nasıl yendiniz acaba anlatabilir misiniz ?

Nasıl yendiniz acaba anlatabilir misiniz ?

Dahiliyeye gidip tahlil yaptırdım. Doktorun bana verdiği tedaviyi uygulamaya başladım. Gazlı içecekleri, soslu fıstık, cips ve abur cuburları bıraktım. Saydıklarımın dışında her şeyi yemeye devam ettim. Haftada 2-3 defa ortalama 40 dakikalık yürüyüşler yaptım.
88 kg --> Ağustos 2018
76 kg --> Şubat 2021 (Pandemi dolayısıyla fazla yemekten dolayı pek kilo veremedim ama kilomu korudum.)

Artık arada abur cubur kaçamağı yapıyorum tabii ki ama gazlı içecekler ve cips türevi yiyecekleri tüketmiyorum.

Dahiliyeye gidip tahlil yaptırdım. Doktorun bana verdiği tedaviyi uygulamaya başladım. Gazlı içecekleri, soslu fıstık, cips ve abur cuburları bıraktım. Saydıklarımın dışında her şeyi yemeye devam ettim. Haftada 2-3 defa ortalama 40 dakikalık yürüyüşler yaptım.
88 kg --> Ağustos 2018.
76 kg --> şubat 2021 (pandemi dolayısıyla fazla yemekten dolayı pek kilo veremedim ama kilomu korudum.)

Artık arada abur cubur kaçamağı yapıyorum tabii ki ama gazlı içecekler ve cips türevi yiyecekleri tüketmiyorum.

Evet bende bıraktım abur cubur, gazlı içecekleri falan bana da dedi doktor her gün yemekten sonra 40-50dk yürüyüş yap diye. Pandemiden evde yapmaya çalışıyorum 1 aydır daha tanı konulalı 2 ay oldu.

Bol şeker tüketiyorsan boşuna spor yapma dostum. Şeker kan dolaşımını yavaşlattığı gibi, sağlıksız, kontrolsüz kilo alma, diş çürümesi, mide rahatsızlıkları, diyabet gibi çok problemlere yol açar. Azalt.

Yeni konular

Geri
Yukarı