Sekiro'yu beceremiyorum

eneloxx

Femtopat
Daha fazla  
Oyunu 2 haftadır oynuyorum Steam yaz indirimlerinde aldım 145lira gibi bir fiyata. Oyunda 20 saati devirdim ama hala çok başlangiçtayım(2. bossu yeni kestim ve biraz ilerledim). Diğer insanlar 20 saate oyunu bitiriyor sorun ben de biliyorum böyle olunca da oyundan zevk alamıyorum. Sizce ne yapmalıyım bu kadar para verdiğim oyunu bitirmeden bırakmakta pek içime sinmiyor ama oynarken de zevk almıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçemediğin boss'lar için Youtube'dan videolar izle, nasıl geçtiklerini analiz edersen iyi bir şekilde mutlaka geçersin.

İsterseniz 1000 saatte oyun bitsin. Sırf süresi yüzünden canınızı sıkıyor iseniz takmayın be hocam. Vakit geçirmek, eğlenmek için aldığınız şeyi kendinize zehir etmeyin. Ayrıca temel kombatları, kaçmaları vs iyice öğrenin oyunda. Bilmiyor iseniz veya geliştirecekseniz Yt videolarını izleyin. Zaten oyun souls tipi oyun onun için de dert etmeyin o kadar.

Hocam ben bı elden ring ve mortal Shell oynadım aşırı zor sekiro oynayamamanız normal.

Sekiro'nun şahsen en zor from software oyunu olduğunu düşünüyorum çünkü diğer souls oyunları aksine çok fazla grind yapılıp eşya geliştirilemiyor ve stat ve eşya geliştirmeleri karakteri diğer souls oyunları kadar geliştirmiyor, yani oyunu bitirmek için oyuncunun yeteneği çok önemli. Bir de Sekiro ile ilgili sık söylenen şeylerden birisi de bir ritim oyununa benzemesidir. Bosslarla dövüşürken birazcık dans ediyor gibi düşünmeli ve tempoyu korumalısın, bir de agresif olmalısın çünkü oyunun mantığı genelde "saldırı en iyi savunmadır" şeklinde. Son olarak kaç saatte kaçıncı bossu kestiğine çok takılma, 2. bosstan kasıt.
genichiro
ise o zaten yeni başlayanların takılması için yapılmış bir boss, oyunu oynamayı öğretiyor. Bir de şu videoyu tavsiye ederim, zamanında bana çok yardımı dokunmuştu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle sekiro'nun zor bir oyun olduğunu düşünmüyorum. Oyuncuların sekiro'yu zor bir oyun olarak nitelendirmesindeki başlıca sebebin oyunun belkemiği olan deflect mekaniğini kavrayamamış ya da sekiro'yu hack 'n' slash türünde bir oyun oynarmışçasına düşmana sürekli saldırı yaparak oynayabilecekleri bir oyun sanıp hüsrana uğramaları olabilir. Evet sekiro'da sürekli düşmanınıza saldırı yaparak oynayabilirsiniz ancak bu seviyeye gelebilmeniz için önce düşmanınızın pattern'(hareket şeması)ını bilmeli ve gereken yerlerde düşman saldırılarına düşmanınızın o an yaptığı harekete göre cevap verebilecek seviyede kendi bireysel yeteneğinizi ve reflekslerinizi geliştirmiş olmanız gerekli. Düşman saldırılarını deflect(saptırma) etmeyi, perilious(tehlikeli/saldırı öncesi kırmızı kanji çıkan) attack'larda düşmanınızın o an yaptığı harekete göre eğer thrust(saplama) attack ise ve mikiri counter yeteneğine sahipseniz mikiri ile savuşturmayı, eğer sahip değilseniz doğru zamanlama ile deflect(saptırma) etmeyi, sweep(süpürme) saldırısına karşı düşmanınızın üzerine zıplayıp posture(duruş) hasarı vermeyi ve grab(yakalama) attack'larda düşmanınızın menzilinden hızlıca uzaklaşmayı bilmeniz gerekli yoksa yaptığınız en ufak hatada ölümünüz kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca yukarıda yazdığım saldırı tiplerinden hangisinin geleceğini düşmanınızın o yaptığı hareketi gözlemleyerek çok rahat bir şekilde anlayıp tepki verecek vaktiniz var. Son olarak Sekiro, bitirmeye çalışmanız gereken bir oyundan ziyade sabrınızı sınayabileceğiniz, kendinizi ve kişisel becerilerinizi geliştirebileceğiniz ve bu gelişiminizi gözlemlerken tatmin olabileceğiniz ve geliştikçe keyif alabileceğiniz belki de dünya üzerindeki en iyi combat mekaniklerine sahip oyun. Ancak sekiro sabırsız, kendi bireysel yeteneklerini geliştirmekten ziyade kısa süreli bir bakıp çıkayım, oyuna gireyim de 1-2 saatte bitireyim, biraz kafa dağıtayım mantalitesine sahip oyuncular için dünyanın en zor oyunu olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı