Semyon Bagdasarov'dan "Türkiye Zor Durumda, İstanbul'u İşgal Edelim!" lafı

Komik olmayın ABD'nin karşısında hiçbir güç duramaz.
ABD'nin bundan haberi var mı? Dengeler değişiyor arkadaşım, şuan yaşanan sıkıntı bundan kaynaklanıyor. :( Ayrıca ABD'den çok kendinize ve ülkenize güvenmenizi beklerdim ama ne yazık ki bunu göremedim. ABD eskisi kadar güçlü değil bunu kabullenmeniz gerekiyor. Din kardeşlerimin ABD'nin karşısında ""hiçbir güç duramaz" demesi de beni derinden üzdü. Önce Allah! demenizi beklerdim. :)

Kişi Ermeni değil, Özbek...
Yani haber gerçek mi bilmiyorum ama işin içine bir de "Ermeni" etnik kimliği katmak algı şüphesi doğuruyor. Baktığınız kaynakları başka kaynaklardan doğrulamanızı öneririm.
Haberin doğruluğunu tartışmanız mantıksız. İlgili bağlantıda video kayıtları var, izleyebilirsiniz. Buna rağmen emin olamıyorsanız Google'da aratın ve diğer sonuçlara bakın derim. Konu sizin de söylediğiniz gibi "Ermeni düşmanlığı"na çekilmiyor ya da çekilmek istenmiyor yani. Söz konusu şahıs için buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Hemen üzerinize alınmanıza gerek yok.

ABD'nin bundan haberi var mı? Dengeler değişiyor arkadaşım, şuan yaşanan sıkıntı bundan kaynaklanıyor. :( Ayrıca ABD'den çok kendinize ve ülkenize güvenmenizi beklerdim ama ne yazık ki bunu göremedim. ABD eskisi kadar güçlü değil bunu kabullenmeniz gerekiyor. Din kardeşlerimin ABD'nin karşısında ""hiçbir güç duramaz" demesi de beni derinden üzdü. Önce Allah! demenizi beklerdim. :)

Haberin doğruluğunu tartışmanız mantıksız. İlgili bağlantıda video kayıtları var, izleyebilirsiniz. Buna rağmen emin olamıyorsanız Google'da aratın ve diğer sonuçlara bakın derim. Konu sizin de söylediğiniz gibi "Ermeni düşmanlığı"na çekilmiyor ya da çekilmek istenmiyor yani. Söz konusu şahıs için buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Hemen üzerinize alınmanıza gerek yok.

Şahıs Özbekistan doğumluymuş, (ben o bilgiyle yanıldım) ama Wiki sayfasının sonunda kısa, net cümleyle de etnik kökeninin Ermeni olduğu yazıyor. Ben o kısa cümleyi görememişim. Benim hatam, özür dilerim.

Üzerime alınacağım bir şey yok. Ama öyle manipülasyonlarla karşılaşıyoruz ki bu tür haberlere şüpheci yaklaşmak durumunda kalıyoruz.

Videoyu birkaç Türkçe kaynaktan izledim. Çeviri doğru yapılmıştır umarım.
Bir de Ukraynalı iki haber kanalının videolarında izledim. İngilizce altyazıyı aktifleştirince sunucu bu şahıs için "idiot" diyor. İlk servis edenler de onlar gibi duruyor. Ama şahsın konuşma videosu yekpare mi montaj var mı? Orasını netleştirmek güç. Doğru da olabilir tabi ki.

Dikkate alınmayacak, dengesiz birinin söylemleri ile kimse bir şey yapacak değildir herhalde.

Haberin doğruluğunu sizinle ilgili olarak sorgulayacak değilim elbette. Bunu haberleştiren başta Ukraynalı ve sonra yandaş siteleri kastettim. Nedense yandaş medya fazla büyütmüş bu haberi.
Hele "Osmanlı Külliyesi TV" diye bir YouTube kanalı milleti Mehter Marşı ile cihada çıkaracak neredeyse...

Türkiye'ye kin besleyen ölüme savaş açmış olur! Dedeleri de işgal etmek kolay sanıyordu ama başaramadılar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sevgili turist Ömer.

Bahsini ettiğiniz arkadaşlar; batı kamu diplomasisinden dolayı asimile olmuş güdülen kimselerdir. Zaten Türkiye'de ana akım medya diye tarif edilen ya da havuz medyası ya da artık her ne ise ben buna karasal yayınlar diyorum: Bahsini ettiğimiz arkadaşlar işbu karasal yayınlar da 7 / 24 figürlere irade-i tahvil eşliğinde para-sosyal bağ kurarlar ve bunların kurdukları bağ psikozdur. Haliyle de işbu uyaranları servis eden uyarıcılar yani işbu karasal yayınlardaki programlardaki propaganda uzmanları ( spin = propaganda, doctor = doktor uzman ), belli tekniklerle süreğen şekilde yarattıkları algıyı sanki onun kendi iradesi imiş gibi yansıtır garibim bunlar da sanır ki aslında o figürler onun iradesini yansıtıyordur aslında olan güdülüyordur bu arkadaşlar.
O yüzden de işbu arkadaşlarımız bilişsel kopukluktan sadece ve sadece işbu güdülen algı çalışmasının hatları üzerinden bir davranış ya da eylem sergiler.
Örneğin ABD'de ABD: Sıkışınca ABD, lakin kendisi bir güne kalmaz washington DC'ye bayrak dikecektir, 82 washington olacaktır, lakin bir bakarsınız iki sıkışınca hemen korkudan ABD'nin arkasına saklanır. Tipik Türk profilidir.

ABD'nin bundan haberi var mı? Dengeler değişiyor arkadaşım, şu an yaşanan sıkıntı bundan kaynaklanıyor. :( ayrıca ABD'den çok kendinize ve ülkenize güvenmenizi beklerdim ama ne yazık ki bunu göremedim. ABD eskisi kadar güçlü değil bunu kabullenmeniz gerekiyor. Din kardeşlerimin ABD'nin karşısında ""hiçbir güç duramaz" demesi de beni derinden üzdü. Önce Allah! Demenizi beklerdim. :)

Haberin doğruluğunu tartışmanız mantıksız. İlgili bağlantıda video kayıtları var, izleyebilirsiniz. Buna rağmen emin olamıyorsanız Google'da aratın ve diğer sonuçlara bakın derim. Konu sizin de söylediğiniz gibi "ermeni düşmanlığı"na çekilmiyor ya da çekilmek istenmiyor yani. Söz konusu şahıs için buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Hemen üzerinize alınmanıza gerek yok.

Emin olun bunun için muhtemel fon bile verilmiştir, malzeme olsun diye. Zaten işbu kurgular keza propaganda uzmanları tarafından titizlikle yapılır ve servis edilirler. O yüzden bu tip yapay gündemlerle ya da kurgularla kafayı yormaya gerek bile yok.
Artık çağ daha da ilerlerdi ve şimdiler de pr için ya da algı çalışması için atıyorum Kaliforniya da bile ufak bir meblağ karşılığı kurgu yapabiliyorsunuz.
Çok uzağa gitmeyin: Benim takıldığım bir ticaret forumu var, oraya girin yazın haber yaptırma diye: Sayılamayacak kadar çok ilan görürsünüz.
Kafanıza esen istediğiniz kurguyu parası karşılığında: Ana haberlere de çıkarırsınız internet sitelerinde haber de yaptırırsınız bunlar da örneğin nelerdir?
Milliyet, hürriyet, kanal D, Show TV, star ve sayılamayacak kadar çok yerde:
İstediğiniz yalan kurguyu rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Şahıs Özbekistan doğumluymuş, (ben o bilgiyle yanıldım) ama wiki sayfasının sonunda kısa, net cümleyle de etnik kökeninin ermeni olduğu yazıyor. Ben o kısa cümleyi görememişim. Benim hatam, özür dilerim.

Üzerime alınacağım bir şey yok. Ama öyle manipülasyonlarla karşılaşıyoruz ki bu tür haberlere şüpheci yaklaşmak durumunda kalıyoruz.

Videoyu birkaç Türkçe kaynaktan izledim. Çeviri doğru yapılmıştır umarım.
Bir de Ukrayna'lı iki haber kanalının videolarında izledim. İngilizce alt yazıyı aktifleştirince sunucu bu şahıs için "idiot" diyor. İlk servis edenler de onlar gibi duruyor. Ama şahsın konuşma videosu yekpare mi montaj var mı? Orasını netleştirmek güç. Doğru da olabilir tabii ki.

Dikkate alınmayacak, dengesiz birinin söylemleri ile kimse bir şey yapacak değildir herhalde.

Haberin doğruluğunu sizinle ilgili olarak sorgulayacak değilim elbette. Bunu haberleştiren başta Ukrayna'lı ve sonra yandaş siteleri kastettim. Nedense yandaş medya fazla büyütmüş bu haberi.
Hele "osmanlı külliyesi TV" diye bir YouTube kanalı milleti mehter marşı ile cihada çıkaracak neredeyse...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı