Sendromlu çocuğa zorbalık yapanlardan biri dayak yedi

Çocuğun bir ceza alması gerekiyordu ama bu şekilde mi? Siz insanlara doğru düzgün eğitim veremezseniz, bunlar da onun yan etkilerinden biri olur.

Ek olarak herkesin iq seviyesi aynı değil, sen istediğin kadar eğit, bazıları neyin yanlış olup olmayacağını anlaması mümkün değil.

Çocuğun bir ceza alması gerekiyordu ama bu şekilde mi? Siz insanlara doğru düzgün eğitim veremezseniz, bunlar da onun yan etkilerinden biri olur.

Ek olarak herkesin iq seviyesi aynı değil, sen istediğin kadar eğit, bazıları neyin yanlış olup olmayacağını anlaması mümkün değil.
IQ ile alakalı bir durum yok. İnsanın kalbiyle alakalı bir durum.

Bununla alakalı bir tweet attım hatta. İnsanlar çok garip hala bu çocuğu dövenleri suçluyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Üstteki tweeti okuyun anlarsınız.

Millet nereden prim kasacağını şaşırmış.

“nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir”​

Aha kalbim temizcilerden biri geldi :) Abicim bak, bir şeyin doğru ya da yanlış olduğunu kalp ile karar veremezsin. Bu kişisel olarak değişir. Bunun için yasalar vardır. Gençsin öğrenirsin ileride umarım.
Alakası yok. İnsanın kalbi ergenlik döneminde kararmaya başlar. Bunu kontrol edebilenler irade sahibi kişilerdir. Kontrol edemeyen salaklarda bunlar gibi savunmasız insana zorbalık yapar.

Ben de konuşma bozukluğundan zorbalığa uğramıştım. Okullarda kimsede empati duygusu yok. Ama onlardan birini camdan atıp kafasını patlatınca daha karışan olmamıştı.

İyi yapmışsınız hocam, banada ortaokulda zorbalık yapılmıştı, yapan arkadaşı arabanın önüne attığımda bir sürü kemiği kırılınca bir daha dokunan olmamıştı 🙂 Yaptığımın hâlâ sonuna kadar arkasındayım.

Aha kalbim temizcilerden biri geldi :) Abicim bak, bir şeyin doğru ya da yanlış olduğunu kalp ile karar veremezsin. Bu kişisel olarak değişir. Bunun için yasalar vardır. Gençsin öğrenirsin ileride umarım.
İnsanlar duyguları beyinleriyle hisseder fakat kişisel olarak değişmeyen doğrular vardır. O zaman sokakta yürüyen birine rastgele saplayayım bıçağı, sorduklarında da bana göre doğruydu derim ve sıyrılırım. Bu mantık buraya çıkar.

Geri
Yukarı