Senede 1 telefon değiştirmek mantıklı mı?

Otomaber

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İ5-1240P - RAM: 16 GB - Ekran Kartı: İrıs Xe Graphics - Depolama: 512 GB SSD
Meslek
Serbest Çalışan

Şu an kullandıgım telefonu 12.000 TL civarına satın aldım, telefonu temiz kullanıyorum ve seneye bu telefonu 13-14.000 bandına satıp üstüne 2.000 TL koyup yenilesem, bu şekilde her sene telefon değiştirmek sizce mantıklı olur mu? Örneğin satıp seneye A35 alsam?

Telefonum A34.

Şu an kullandıgım telefonu 12.000 TL civarına satın aldım, telefonu temiz kullanıyorum ve seneye bu telefonu 13-14.000 bandına satıp üstüne 2.000 TL koyup yenilesem, bu şekilde her sene telefon değiştirmek sizce mantıklı olur mu? Örneğin satıp seneye A35 alsam?

Telefonum A34.

Bence bir kere en iyisini alın bütçe yetiyorsa tabii bir daha 3-4 sene önünüze bakın.

Telefonum a34.

2 bin TL koyup da alacağın telefon kendi telefonundan aman aman bir farkı olacağını düşünmüyorum. Ya bütçeyi arttırmalısın ya da hiç macera arama.

Birini tanıyorum öyle yapan senede yeni bir telefon alıp eskisini garantili şekilde satıyor.

O dediğin için iPhone için olabilir. (değer kaybı az olduğu için)

En güncelini kullanmak harici bir kar getireceğini sanmam.

Anlattığın gibi yapacaksan mantıksız. A34'den sonra A35 çıkarsa ve ona geçersen çok fark yaşamazsın zaten. Ben 4 yıl önce aldığım telefonu daha yeni değiştim artık yetersiz gelmeye başladığı için.

İki sene kullanıp bütçede çıkınca ikinci elden satılmali bana kalırsa ama bir üst modele geçmek için değerli arada ciddi fark varsa olur anca.

Bence ilk başta yüksek model almak daha mantıklı çok uğraşmazsınız. Poco F4 var sende 12-13 k civarı SD870 mükemmel cihaz. Öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı