Senkronize RGB aydınlatma nasıl yapılır?

Snoopy

Centipat
Selamlar, öncelikle sistemimi belirteyim;
  • ASUS ROG STRIX B450-F GAMING anakart
  • HyperX 3200HMZ 2x8 RGB RAM
  • Sapphire RX570
Kısaca belirttim, bu üç donanımın RGB aydınlatmalarının birlikte çalışmasını istiyorum fakat bilgi sahibi değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir videoda görmüştüm sanırım güç kablosuna mı bir yere bağlıyordu bilgisayar açılmaya başladığında hepsi aynı anda yanmaya başlıyordu araştırarak öğrenebilirsin

Bildiğim kadarıyla anakarta direkt bağlı ekran kartı gibi şeyler için ihtiyaç yok ama fanlar ve benzeri aygıtlar 3 pinli addressable RGB header ile aura sync'den yapılıyor.

Ben bir videoda görmüştüm sanırım güç kablosuna mı bir yere bağlıyordu bilgisayar açılmaya başladığında hepsi aynı anda yanmaya başlıyordu araştırarak öğrenebilirsin
Zaten hepsi anakart üstünde, yani birbirlerine bağlı. ASUS SYNC yazılımı ile senkronize edebilirsiniz.

Önemli kısmı atlamışım öncelikle asus'un msi'ın dragon center yazılımı gibi bir şeyi var ise indirin yoksa biostan da yapılıyordur herhalde. Aura sync deniliyor Asus programına.

Bildiğim kadarıyla anakarta direkt bağlı ekran kartı gibi şeyler için ihtiyaç yok ama fanlar ve benzeri aygıtlar 3 pinli addressable RGB header ile aura sync'den yapılıyor.
RAM, GPU parçalarda nerede bu A-RGB Header soketi veya kablosu ? O yüzden anakart ASUS SYNC üzerinden kontrolü mevcut, başka yolu yok. Dediğiniz mevzu fan veya led striplerde.

Mesajlar yararlı olduysa beğenebilirsiniz. Mesajların sonuna "." koyun, modlar çok dikkatli bu konuda, ceza yemeyin :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı