Sennheiser CX 275s vs Sennheiser CX 200 Street II

Çözüm
150-200 TL fiyat aralığında bu kulaklıklar arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Sizlerinde önerebileceği kulakiçi kulaklık çeşitlerini bekliyorum.
Kulaklıkta 3 önemli nokta vardır. Ürünü alırken bunlara özen gösterin.
1 Kulaklığın soket girişi altın olsun. Altın elektriği en iyi ileten madde. Çoğu kulaklığın ucu gümüş oluyor.
2 Ürünler arasında empedans değeri düşük olanı tercih edin. Empedans direnç ile alakalıdır. Düşük empedans değeri temiz müzik verir.
3 Ürünler düşük mü yüksek mi orta mı frekansta başarılılar. Yani bas ve tizleri ne derece güzel verebiliyor.

Ekstra önemli detaylar: Ses önleyici var mı kulaklıklar da. Kulak içi kulaklıklar yürürken kullanılmıyor, aşırı derecede kablo sesi geliyor. Kulaklık yapısı gereği steteskop gibi kulağın içine sokulduğu için kıyafete sürtünce rahatsız edici hışırtılı sesler çıkıyor. Ses önleyici burada önem kazanıyor.

En önemli tavsiyem eğer İstanbul'da yaşıyorsanız Sennheiser markasının İstanbul'daki bir dükkanında dilediğin ürünleri deneyebilirsin. Sadece İstanbul'a özel markanın bir dükkanında ücretsiz tüm ürünleri deneyebilirsiniz. İnternet den bu dükkanın nerede olduğuna bakın derim, İyi günler :)
Ben 300 modelini kullandım ve şuan 275 kullanmaktayım, servis olarak çok ilgililer ve kullanıcı hatası olan bir durumda bile kargoyu gönderdim 5 gün sonra hiç ücret ödemeden kargoyu adresime gönderdiler. 275'ten çok memnunum sadece kutu içinde bir dönüştürücü var aux erkek aux dişi şeklinde ona anlam veremedim takınca ses kalitesi bozuluyor fikri olan var mı acaba

200 modelinden 3 defa, 300 modelinden ise 2 defa satın aldım. Bir defa "Sennheiser ise gerisini tartışmaya gerek yok" gibi söylemler çok anlamsız. Her kulaklığın farklı bir karakteristiği var; kullanıcının istekleri bilmeden - dinleyeceği müziği bilmeden böyle genel yorumlar yapmak doğru değil.

200 modeli alt frekanslar konusunda tamamen sığ tarafta. Mid ve tiz tarafında ise kesinlikle tatmin edici bir performans sunabiliyor. Ayrıca 200 modeli 2 yılı doldurmadan mutlaka ama mutlaka sağ veya sol kulaklıktan arıza verecektir; bunun sebebiyle alakalı bir konu açmıştım geçmiş zamanlarda.

300 modelinin farkı ise mid - tiz frekans derinliğini daha iyi yansıtabilmesini yanında; alt frekansları minik de olsa daha iyi aktarabiliyor olması. CX300 II modeli de alt frekanslar konusunda çok yoksun.
Yani bu seri kulaklıkları tercih edeceksen orta ve üst frekans grubunda takılacaksın.
Çok ironik.:) Genel yorum yapmak doğru değil diyen birisinin 2 cümle sonra genel yargıda bulunması.🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

150-200 TL fiyat aralığında bu kulaklıklar arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Sizlerinde önerebileceği kulakiçi kulaklık çeşitlerini bekliyorum.
ben cx 275s almıştım reis 2 ay önce kaybettim fakat 1 yıla yakın kullandım :d indirimden 150 tl'ye almıştım ve açıkçası verdiğim paraya göre gayet güzel ses kalitesi ve gürültü önlemesi vardı. arada ses kalitesi var mı bilmiyorum ama 275s'in tabletlerde ve eski Iphone (yani jak girişine sahip olanlara) ve daha bir çok farklı markalı cihazla uyumlu olduğunu biliyorum.

ben cx 275s almıştım reis 2 ay önce kaybettim fakat 1 yıla yakın kullandım :d indirimden 150 tl'ye almıştım ve açıkçası verdiğim paraya göre gayet güzel ses kalitesi ve gürültü önlemesi vardı. arada ses kalitesi var mı bilmiyorum ama 275s'in tabletlerde ve eski Iphone (yani jak girişine sahip olanlara) ve daha bir çok farklı markalı cihazla uyumlu olduğunu biliyorum.
Konuyu açalı 1,5 yılı geçiyor ama şöyle söyleyeyim, Sennheiser CX 200 Street II almıştım konuyu açtıktan sonra ve halen kulağımda duruyor 😁

Geri
Yukarı