Sennheiser CX 300S dip ses

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
İyi günler. Geçen hafta Sennheiser CX 300S model kulak içi kulaklığı sipariş ettim. Birkaç gün önce elime ulaştı. Ancak kulaklıkta çok hafif dip ses var. Bir şey izlerken veya dinlerken belli olmuyor ancak ses yokken fark edebiliyorum. Yani bayağı az var. Kulaklığı iade etmeli miyim? Bu dip ses başka sorunlar olduğuna işaret midir yoksa sadece bundan mı ibaret? Açıkcası kulaklığın sesinden memnunum ancak dip ses varsa belki de düzgün ses veremiyordur diye bir düşünce de aklıma gelmiyor değil.
Not: Hem bilgisayarda hem telefonda denedim. Yani çıkış kaynağıyla alakalı değil.
@painkiller @Bitflex @Sylveon @Jira

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende yakın zamanda bu kulaklığı almayı düşünüyordum. Görünce etiketleyeyim dedim. Bazı üyeler ilk mesajda etiket bildirimi gitmediğini söylüyordu.
İnceleme konusunu açacağım ancak kulaklığı bir süre kullanıp emin olmak istiyorum. Açacağım zaman size de bir etiket yollarım. Ön bilgilendirme olarak kulaklıktan memnun kaldığımı söyleyebilirim. Urbanears Plattan 2 kulak üstü kulaklıktan CX 300S'e geçtim. İlk fark ettiğim sürücü boyutundan dolayı sahnenin Plattan 2 kadar geniş olmadığıydı. Bir de aynı sebepten ötürü ses netliği Plattan 2 kadar iyi değildi. Tabii bunlar doğal sonuçlar. Plattan 2'nin sürücü boyutu CX 300S'in 4 katı çünkü :) Bunlar dışında açıkçası iyi ki CX 300S'e geçmişim diyorum. Kulak üstü kulaklık bir süre sonra kulağımı açılıyordu ve ayrıca dışarıda kullanamıyorum. CX 300S'e geçerken acaba ses kalitesi çok kötü olur mu, kulak üstüyle devam etsem mi gibi düşünceler kafamda yer etmedi değil ancak CX 300S beklentilerimin bayağı üstünde çıktı. Ses kalitesi gayet iyi ve ses karakteri benim dinlediğim şarkılarda Plattan 2'den bile uyumluydu. Ayrıca malzeme kalitesi (Kablo dahil) gayet iyi ve hafiflik/rahatlık konusunda saatlerce kullanmama rağmen bir sorun yaşamadım.

@FantastikTürk dip ses tısslama gibi mi geliyor yani hava akar gibi? Eğer öyleyse taktığın jak yuvalarını ve jak ucunu kontrol edebilir misin? Bazıları jak ucundaki küçük çapak gibi çiziklerin buna sebep olduğunu yazmışlar. Ben açıkçası şu an öyle bir sorun yaşamıyorum.
Bende yakın zamanda bu kulaklığı almayı düşünüyordum. Görünce etiketleyeyim dedim. Bazı üyeler ilk mesajda etiket bildirimi gitmediğini söylüyordu.
İyi yapmışsın çünkü baştaki etiket gelmedi cidden:) Kulaklığın yorumları o kadar karmaşık ki kafanın karışması gayet doğal bu arada.

Kulaklığın yorumları o kadar karmaşık ki kafanın karışması gayet doğal bu arada.

O kadar haklısınız ki, bir yorumda göğe çıkarttıkları kulaklığı diğer yorumda yerin dibine sokuyorlar, haliyle de insanın kafası karışıyor. Özellikle bir kulaklığa bu kadar para vermeyi düşündüğünde. Ama incelemenizi okuduktan sonra bu kulaklığı kesin olarak almaya karar verdim. Çok teşekkür ederim🙂

O kadar haklısınız ki, bir yorumda göğe çıkarttıkları kulaklığı diğer yorumda yerin dibine sokuyorlar, haliyle de insanın kafası karışıyor. Özellikle bir kulaklığa bu kadar para vermeyi düşündüğünde. Ama incelemenizi okuduktan sonra bu kulaklığı kesin olarak almaya karar verdim. Çok teşekkür ederim🙂
Umarım sorunsuz çıkar ve sen de memnun kalırsın:) Ben açıkçası Sennheiser’dan cidden memnunum.

@FantastikTürk dip ses tısslama gibi mi geliyor yani hava akar gibi? Eğer öyleyse taktığın jak yuvalarını ve jak ucunu kontrol edebilir misin? Bazıları jak ucundaki küçük çapak gibi çiziklerin buna sebep olduğunu yazmışlar. Ben açıkçası şu an öyle bir sorun yaşamıyorum.

İyi yapmışsın çünkü baştaki etiket gelmedi cidden:) Kulaklığın yorumları o kadar karmaşık ki kafanın karışması gayet doğal bu arada.
Evet tıslama şeklinde oluyor. Jak ucunda çizik göremedim. Taktığım yerde de sorun yok. Açıkcası bayağı az, ilk gün fark edememiştim bile. Ancak tamamen sessiz bir ortamda film izlerken konuşmalar durdu ve müzik kısık çalmaya başldı ve ben de o an fark ettim. Bundan sonra da bilgisayarda fark ettim. Ses olmasa bile hep ufak bir tıslama var. Müzik dinlerken veya film izlerken çok odaklanmazsam belli olmuyor ancak olduğunu bilmek sıkıntı verici. Farkına varmasam böyle kullanabilirdim yani. Siz de iyice odaklanıp sessiz bir ortamda bakabilir misiniz? (Müzik açıp durdurup 1-2 saniye dinleyin. Cihazdan ses çıkmazsa o ses kesilebiliyor çünkü)

Zahmet veriyorum ama bir de şu sorumu cevaplayabilir misiniz?
" Bu dip ses başka sorunlar olduğuna işaret midir yoksa sadece bundan mı ibaret? Açıkcası kulaklığın sesinden memnunum ancak dip ses varsa belki de düzgün ses veremiyordur diye bir düşünce de aklıma gelmiyor değil."
Umarım sorunsuz çıkar ve sen de memnun kalırsın:) Ben açıkçası Sennheiser’dan cidden memnunum.
Hocam açıkcası bu kulaklık yukarıda ön incelemede yazdığım gibi bir çok yönden şaşırttı ancak en şaşırdığım şey ses yalıtımı oldu. S slikon küçük, L büyük oldu. M kulağıma tam oturdu. Dibime iki kişi oturttum. Git gide sesi arttırdım ancak son ses seviyesine yakın yerde bile dışarıdan duyulmuyordu. Fazlası kulağımı acıttığı için çok denemedim 1 şarkı dışında. Son ses seviyesinde sadece dışarıdan tık tık diye ses duyulduğunu söylediler. Ses yalıtımı kulağa oturunca bayağı iyi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı