Sennheiser CX 200 Street II vs Xiaomi Mi Hybrid Pro 2 HD

ahmt.aras

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Front End Developer
Merhaba, konu başlığında belirttiğim iki ürün arasında kaldım. Sennheiser markasında mikrofon olmaması benim için önemli değil. Performans açısından dengeli bir ses istiyorum. Genelde enstrümantal ağırlıklı dinlesemde her türlü müziği dinliyorum. Bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Sennheiser CX 200 Street II
Xiaomi Mi Hybrid Pro 2 HD

Bu iki model ve Rock Zircon arasında kalmıştım Rock Zircon aldım. Basslara çok önem veriyorsan Rock Zircon al yoksa Hybrid Pro 2 al. CX 200'ü çok önermiyorlar. 1 sene kadar kullandım Rock Zircon'u muhteşem bir kulaklık ama basslar fazla yoğun o yüzden çok temiz çıkmıyor ses. Bu yüzden uzun kullanımda baş ağrıtıyor. Kulaklığım bozulduğu için yakın zamanda Hybrid Pro almayı düşünüyorum ben de. Tekrar Rock mı alsam Hybrid mi alsam emin olamadım. Eğer Hybrid almaya karar verirsen senin yorumlarına göre karar verebilirim.

@Lochart
Rock Zircon kulaklığını inceledim. Sanki basslar çok fazla gibi. Kullanıcılar kolay bozulduğunu söylüyorlar. Zamanında 60₺ gibi bir fiyata satılmış ve F/P ürünü olarak gösteriliyormuş. Ne yazık ki şu an fiyatı F/P açısından oldukça yüksek görünüyor.

Bu arada CX 200'ü önermemelerin sebebi nedir?

Son düzenleme:
Basslar gerçekten fazla ama bu kulaklıktan aldığım bass zevkini Corsair HS60'ımda bile alamıyorum. Sağlamlık açısından şüpheniz varsa ben kulaklık ile uyuyan bir insanım çok işkence ettim kulaklığa. Çantaya tıkıştırdım, cebimde gezdirdim, kaç kere kopacak şekilde takıldı bir yerlere ayrıca çantanın içinde ezildi hep. Şimdiye 50 kere kopması lazımdı ama bana 11 ay dayandı. CX 200'ü kullanmadım kesin bir şey söyleyemem ama birkaç ay önce kulaklık araştırıyordum ve o zaman hakkında kötü yorumlar okumuştum kafamda Xiaomi'ye göre daha kötü bir kulaklık olarak kalmış.

Rock zirconu da cx200 ü de kullandım. Dediğiniz gibi basslarda zircon fazla lakin cx200 daha dengeli ve ses yalıtımı güzeldi.
Kablo kalitesi olarak rock daha iyiydi.
Xiaomi yi kullanmadım, bilmiyorum.
Street 2 yi de zirconu da öneririm.

@Lochart
Rock Zirkon'un bassları dediğiniz gibi yüksekse, tercihim olmayacaktır. Kalite konusunda yorumlara bakarak yanılmışım. Daha önceden kullandığım "Sony MDR-EX110APB" 6 ay gibi bir süre zarfında bozulunca sağlamlık önemli hala geldi.

@lokmanbalci
CX 200'ün ses yalıtımı güzel diyorsunuz bunu diğer kullanıcalar da belirtmiş. Gayet önemli ve tercih sebeplerinden birisi olarak gözüküyor. Dengeli ses vermesi daha ön plana çıkartıyor gibi. "Xiaomi" kullanan bir arkadaşın yorumunu bekliyorum açıkçası.

@Recaizade Mahmut Efendi
CX300 II bu kulağlığı da gördüm ama fiyatı yüzünden vazgeçmiştim. 170₺ gibi bir fiyatı nereden buldunuz? Kendi sitesinde 249₺ olarak gözüküyor, diğer sitelerde pek farklı değildi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı