Sennheiser Game One Nasıldır?

Gabumon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 10 yıldan uzun zamandır hoparlör kullanıyorum. Şuan "Asus Maximus VIII Ranger" anakartına sahibim. Ses yongası ALC1150 SupremeFX. Kullandığım hoparlörden çok memnunum. Ses kalitesi inanılmaz iyi. Mikrofon olarak da Goldmaster HP-27 ürününü kullanıyorum. Mikrofonum bozulmak üzere olduğundan, böyle boynuma atacağım rahat bir mikrofon bulamadım. Ürünler şuan ki fiyatlarda çok aşırı pahalı. Yüksek fiyatlar vereceğime çok kaliteli bir kulaklık almaya karar verdim. Lütfen kulaklık hakkında iyi bilgisi olan arkadaşlarım yardım etsin. Yanlış yönlendirilmek istemiyorum.

Öncelikle aklımda baya bir soru var. Genel olarak kulaklığı oyun ve müzik/film amacıyla kullanacağım.
  • Kaliteli ve muazzam bir ses verdiği söyleniyor doğru mu?
  • Kulaklık stereo bir kulaklık. Anakartımdaki ses kartı 7.1 surround desekliyor. Buna göre bu kulaklıkta 7.1 kullanabilir miyim?
  • Kulaklığın mikrofonu stüdyo kalitesinde, çok kaliteli olduğu söyleniyor. Mikrofon testlerine youtube dan baktığımda yaka mikrofonu kadar net bir ses duyamıyorum. Yaka mikrofonları çok mu iyi ?
  • Kulaklığı anakartımdaki ses kartı besler mi? Sorunsuz kullanabilir miyim ?
  • Kulaklık dışarıya çok ses veriyor mu ?
  • Kulaklığın kalitesi neye göre belirleniyor? OHM HZ vs. filan? Bir kulaklığa nasıl kaliteli deriz? Tamam rahatlık filan geçin ses kalitesi olarak sordum :)
  • PUBG veya CS:GO oynarken bu kulaklıkla tam olarak sesin nereden nasıl geldiğini kusursuz anlayabilir miyim? Stereo olan bu kulaklık 7.1 den daha iyi olduğu iddia ediliyor. Doğrusu nedir?
Sorularımı cevaplandırırsanız çok yardımcı olmuş olursunuz. İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kulaklığı Youtuber, yayıncı YargıçTony kullanıyor,son derece memnun. PUBG oynuyor. Ses kasılmasından memnun olduğunu demişti. Ses kartları hakkında bilgim yok eğer iyiyse bir sorun çıkarmaz. 7.1'i ne için kullanmak istiyorsunuz?

7.1 deneyimlemek için tabiki :D Herkesin algısı farklı bu konu beğenip beğenmeme meselesi biraz. İzlediğim videolarda bir şey fark ettim. Kayıt yapan kişiler yada stream yapan kişiler. Müzik dinlerken mikrofon müzik sesini de kaydediyor galiba? yada Oyun oynarken oyun sesi dışında kulaklıktan gelen oyun sesini de gönderiyor. Daha basitçe söylemek gerekirse. Oyundayken Teamspeak Discord gibi uygulamalara konuşurken oyun sesi gitmesi gibi. Böyle bir şey var mı?

7.1 deneyimlemek için tabiki :D Herkesin algısı farklı bu konu beğenip beğenmeme meselesi biraz. İzlediğim videolarda bir şey fark ettim. Kayıt yapan kişiler yada stream yapan kişiler. Müzik dinlerken mikrofon müzik sesini de kaydediyor galiba? yada Oyun oynarken oyun sesi dışında kulaklıktan gelen oyun sesini de gönderiyor. Daha basitçe söylemek gerekirse. Oyundayken Teamspeak Discord gibi uygulamalara konuşurken oyun sesi gitmesi gibi. Böyle bir şey var mı?
Kulaklığa gelen sesin mikrofonla karşıya gitmesini mi gitmemesini mi istiyorsunuz?

Kulaklığa gelen sesin mikrofonla karşıya gitmesini mi gitmemesini mi istiyorsunuz?
Tabiki gitmemesini. Bir müzik dinliyorken yada oyun oynarken, sesli konuşmada ses karşı tarafı rahatsız etmemeli. Aynı durumda eğer video çekerken hem oyunun sesi hemde kulaklığın dış sesi inanılmaz rahatsız edici olur.

Sennheiser'ın hiçbir ürününün sorunlu olduğunu duymadım. Aynı zamanda kullandığım bir markadır.

Sennheiser Momentum In-ear ve Momentun True Wireless kullanıyorum AirPods yanında, ses kalitesi olarak iki ürün de harika.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı