Elektronik Sennheiser Game Zero - 2703 TL

• Konuyu başlatan Merdt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 107
  • Görüntüleme 7B
Ağzınızın tadını biliyorsunuz hocam. GSX 1200 tatlı DAC/AMP.

Açıkçası ben mağazasında denemiştim 4 yıl önce GSX 1000'i ikisi arasında fark yok LAN bağlantı hariç bence o kadar da iyi bir AMP değil.

Genel olarak temiz ses için alınabilir, ama beklentilerinizi çok üstte tutmayın üzülüyorsunuz. Ben 2019 da almıştım kulaklığı yanlış hatırlamıyorsam o zaman yurt dışında mevcuttu. Alırken o kadar üst seviye bir şey bekliyordum ki malum parası çok fazlaydı. Siberia kulaklığımdan geçince ses seviyesi ve bass kalitesi olarak o kadar geride kalınca çok hayal kırıklığına uğrayıp iade etmiştim.

Neden Sennheiser tarihcesi atiliyor ki konuya, enteresan. Sennheiser'in buyuk bir marka olmasi, onun kotu urun uretemeyecegi anlamina mi geliyor? Pahali markalarin ucuz urunlerinden her zaman uzak durun. Cunku pahali markalar ucuz urun yapmayi beceremezler. Sennheiser markasinda bunun pek cok ornegi mevcut.

Konuya atilan urunu arastirmadim ancak urunun performansini bilmeden sadece markasina bakarak "havada kaparim" gibi soylemleri yersiz ve anlamsiz buluyorum.
Pahalı markaların ucuz ürünlerinden uzak durun söylemi kulaklık için doğru değil yalnız. Birçok "büyük" marka kendi kulaklığını üretmiyor, fason ürettiriyor. Yani diğer bilgisayar çevre ekipmanları gibi değil. Ses başlı başına ayrı bile kategori çünkü. Dolayısıyla da kalite farklı modellerde/markalarda fiyat aynı olsa bile çok farklı olabiliyor. Sennheiser belirtmeme gerek yok kendi üretiyor.

Elbette araştırmadan 'mükemmel ürün!" demeyi doğru bulmuyorum.

Kaldı ki kulaklığın fiyatı da efffsane değil gibi. 2 dakika amazon.com fiyatlarına baktım 90-100 dolar bandında. Benim 75-80 dolarlık Takstar pro 82'im 1700 TL'ye satılıyor. Hesabı siz yapın.
Amazon'a girip diğer 100 dolarlık oyuncu kulaklıklarının Türkiye fiyatına bakın. Onla karşılaştırın.

Pahalı markaların ucuz ürünlerinden uzak durun söylemi kulaklık için doğru değil yalnız. Birçok "büyük" marka kendi kulaklığını üretmiyor, fason ürettiriyor. Yani diğer bilgisayar çevre ekipmanları gibi değil. Ses başlı başına ayrı bile kategori çünkü. Dolayısıyla da kalite farklı modellerde/markalarda fiyat aynı olsa bile çok farklı olabiliyor. Sennheiser belirtmeme gerek yok kendi üretiyor.
Ben fason uretiyor gibi bir yorumda bulunmadim ki. Kaldi ki Sennheiser'in uygun fiyatli olup basarisiz olan pek cok modeli var. HD 559, 350BT, 450BT, HD 599, HD 280 gibi modeller sadece bazilari.

Fiyatı yüksek olabilir ama 900 1000TL sadece 53dolar hocam gidin 1000TL'ye bir kulaklık alın bir de bunu aradaki farkı görün.

Sayın hocam 4 yıldır aynı kulaklığı kullanıyorum Game Zero modeli kalite konusunda asla tartışmam Sennheiser lezzeti bambaşka tıpkı abisi gsp 600 gibi empedas değerleri inanılmaz düşük ve SNR değeri çok çok yüksek o yüzden bir amplifikatör ile kullanılması lazım. Onun yerine Cloud 2 yanına da Creative Blaster G1 modelini tercih edersek daha karlı ve daha mantıklı iş yapmış oluruz ayrıca ROG Maximus Z790 anakartımdaki ses yongası Game Zero'yu besleyemiyor DAC zayıf kalıyor. İlla Sennheiser olsun istiyorsanız bu ürüne bakın pişman etmez.

Ben fason uretiyor gibi bir yorumda bulunmadim ki. Kaldi ki Sennheiser'in uygun fiyatli olup basarisiz olan pek cok modeli var. HD 559, 350BT, 450BT, HD 599, HD 280 gibi modeller sadece bazilari.
"Fason üretiyor" dediniz demiyorum. Pahalı modellerin ucuz kulaklıkları alınmaz diyorsunuz ben de o yüzden dedim ki "büyük oyuncu markaları fason ürettirdiğinden kalite çok çeşitli olabiliyor ama Sennheiser öyle değil".

Evet Sennheiser'ın da başarısız ürünleri var elbette. Ancak konunun odak noktası bu değildi. Ben "büyük markaların ucuz ürünleri alınmaz" olayının ses için geçerli olmadığını düşündüğümü anlatmaya çalıştım.

"Fason üretiyor" dediniz demiyorum. Pahalı modellerin ucuz kulaklıkları alınmaz diyorsunuz ben de o yüzden dedim ki "büyük oyuncu markaları fason ürettirdiğinden kalite çok çeşitli olabiliyor ama Sennheiser öyle değil".

Evet Sennheiser'ın da başarısız ürünleri var elbette. Ancak konunun odak noktası bu değildi. Ben "büyük markaların ucuz ürünleri alınmaz" olayının ses için geçerli olmadığını düşündüğümü anlatmaya çalıştım.
Dediğiniz şeyi anladım ancak bunun benim mesajımla alakası yok.

Nasıl olmuyor bilmiyorum. Size bir şeyler anlatıyordum halbuki.

Neyse konuyu kirletmiyorum.
Pahali markalarin ucuz urunlerinden her zaman uzak durun. Cunku pahali markalar ucuz urun yapmayi beceremezler. Sennheiser markasinda bunun pek cok ornegi mevcut.
Pahalı olup da fason ürettiren marka var mı? Logitech vs. gibi markaları kastetmiyorum tabii ki. Audeze, Sennheiser, Focal, Audio Technica gibi markaları kastediyorum. Ve mesajımın devamında da Sennheiser'in de bu sebeple ucuz ürünlerinden uzak durulması gerektiğini belirtiyorum. Yani X, Y, Z markalarının pahalı ürünlerinin fason olması durumuyla benim yazdığım ve yaptığım genellemenin alakası yok.

Sennheiser tasarım olarak da iyi bir şirket bunu nasıl yapmışlar şaşırdım.
Aksine Sennheiser, bilgisayar parçalarının Noctua'sı gibidir. Nerede çer çöp renk var, kulaklıklarını onunla boyamayı ilke edinir. Dede kahverengisi renginde pek çok kulaklığı var. Veya grinin en sıkıcı tonlarında pek çok modeli var. Hoş, tasarım önemsiz bana göre kulaklıkta. Kulaklığı alma sebebin görsellik değil çünkü. Kulaklığı kullandığın süreç boyunca kulaklığı bile görmüyorsun çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı