Sennheiser GSP 300 Kullanıcı İncelemesi

Hepinize merhaba arkadaşlar. Kulaklığı 2 haftadır kullanmaktayım. Bundan önce ''HyperX Cloud Stinger'' kulaklığını kullanıyordum. Hem inceleme, hemde bir nevi karşılaştırma olarak bakabilirsiniz.

İlk öncelikle birkaç resim ile başlamak istiyorum.

IMG_20190718_103854.jpgIMG_20190718_103949.jpgIMG_20190718_103915.jpgIMG_20190718_110105-min.jpgIMG_20190718_104701.jpgIMG_20190718_104726-min (1).jpgIMG_20190718_104547-min.jpg

Kutu Tasarımı;
Kutuda mavi-beyaz renkler kullanılmış. HyperX'in yanında biraz sönük kalmış diyebilirim. Tabii bu kişiden kişiye değişir. HyperX kutusu biraz daha premium hissine yakın bir his vardı. Bu kutuda açıkçası pek o hiSSE kapılmadım. Yine de bir gideri var. ☺

Kutu İçeriği;
-Kullanma ve güvenlik kılavuzu.
-PS, MacBook vs. için dönüştürücü aparat.
-Kulaklığın Kendisi.
Not: Ekstra herhangi bir şey (kağıt, yazı vs) gibi şeyler çıkmıyor.

Dış Tasarım;
Resimlerde gördüğünüz gibi kulak şeklinde yapılmış, kulağınızı tamamen çevreleyen çok güzel düşünülmüş bir tasarıma sahip. 'Hafızalı Kulak Süngeri' adını verdikleri gerçek deri süngerleri kullanıyorlar. Dışarıdan gelen ses %75-80 oranında azalıyor.
Uzun süre kullanımda bazı şikayetleriniz olabilir. Benim çok bir şikayetim yok lâkin belirtmek isterim, 5 saat sonra kulağınızda hafif bir ağrı başlıyor, ama bunu büyütmüyorum. Kulaklığı çıkarıp 5-10 dakika dinlendikten sonra aynı şekilde devam ediyorum. Bunu Stinger kulaklığında da yaşadım. Küçük bir hatırlatma yapayım, yanlış anlaşılmasını istemem kafa boyutunuzun büyük olduğunu düşünüyorsanız tavsiye etmiyorum. Aksi halde bahsettiğim ağrılar sizin için 2 kat daha fazla artabilir diye düşünüyorum.
Kulaklık sadece 290 gram ağırlığında, Stinger 270-280 arası bir ağırlığa sahipti herhalde. Kulaklık çok esnek ve dayanıklı. Kulaklığın sol tarafında yukarı-aşağı hareket ettirilebilir mikrofon, sağ tarafında ise ses seviyesini ayarlamak için büyükçe bir tekerlek bulunuyor. Burada kendi yorumumu eklemek istiyorum. Ses seviyesi için yaptıkları tekerlek, gerçekten rahatlık ve hız açısından mükemmel olmuş. Mikrofon ise en yukarı kaldırdığınızda otomatik olarak kapanıyor, aşağı doğru indirdiğinizde 'çıt' sesinden sonra açılıyor. Kablo örgülü olarak gelmiyor. Örgülü olsa çok daha güzel olabilirdi. Kablo boyu 2.5 metre.

Mikrofon Kalitesi;
Geldik merak edilen bir diğer hususa. Mikrofon için söyleyebileceğim tek bir kelime var oda mükemmel. Kulaklığın mikrofonun da gürültü engelleyici filtre kullanılmış. Mikrofon çıkarılıp takılamıyor. Mikrofon konusunda çok konuşmaya gerek yok ses kaydını aşağıya bırakıyorum.
Mikrofon Frekans Aralığı: 10Hz - 15.000Hz

Ses Kalitesi;
Kulaklığımız 3.5MM jack girişi ile çalışıyor. Streo ses çıkısı vermekte. Basslar ve tizler çok net bir şekilde alabiliyorsunuz. Daha önce kullandığım Stinger kulaklığından çok daha performanslı olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Özellikle oyunlarda ayak sesi, silah sesi, araba sesi vs. gibi bir çok şeyin yerini tespit etmekte zorluk çekmiyorsunuz. Ben harici bir ses kartı kullanmıyorum, lakin harici bir ses kartı ile bundan daha iyi bir performans alacağımdan hiç şüphem yok. Müzik konusuna gelecek olursak, özellikle oyunlardaki müzikleri dinlemek gayet keyifli. Bass ve tiz frekans aralığı oldukça geniş. Normal günlük hayatınızda dinlediğiniz müziklerden de keyif alacağınıza eminim.

Teknik özellikleri:
-Sürücü Tipi: Dinamik Sürücü/Kapalı Kulaklık
-Empedans: 19 Ohm
-Frekans Aralığı (Hoparlör): 15Hz - 26.000Hz
-Frekans Aralığı (Mikrofon): 10Hz - 15.000 HZ
-Ses Basınç Seviyesi: 13 dB
-Mikrofon Hassasiyeti: -41 dBV/PA
-Ağırlık: 290 gr

Değerlendirme:
Performans: 10/9.5
Fiyat: 10/7.5
Tasarım: 10/9
Uzun Kullanım: 10/8

Aklınıza gelen soruları çekinmeden sorabiliriz. Okuduğunuz için teşekkürler!

2 gün önce aldım kulaklığı, ses konusunda çok iyi fakat üst çenemi ağrıtıyor sizde de o sıkıntı var mı, kulağımı başımı falan hiç ağrıtmıyor ama çenem.

2 Yıldırı aşkın süredir kullandığım bir ürün. Açıkça söylüyorum ki ses sürücüleri ne kadar kaliteliyse kulak padleri o kadar kötü. Garantisi biter bitmez söküldüler ve şu an kullanılmaz haldeler. Değiştirmek isterseniz de 150TL. Benim fikrim bu kulaklığa maksimum 300 TL verilmesi yönünde.

Açıkçası bu durumdan pek şikayetçi değilim. Sadece bir kere değiştirdim. Birazda kullanıma bağlı. Çok büyük bir dert değil. Sürücüleri olsun, rahatlığı olsun, ses izolesi olsun. Gayet başarı ve severek kullandığım bir kulaklık. Yine olsa yine Sennheiser alırım.

2018 yılında aldığımdan dolayı o zamanın kur-piyasa durumuna göre ben de sizin düşündüğünüz gibi derdim. Fakat şimdiki fiyatlara gerçekten inanasım gelmiyor. Bu arada yastıkları çıkarıp tersini çevirince iç kısmı kumaş olduğundan bu şekilde kullanmaya devam ediyorum, kendim bile şaşırdım bu çözüme o yüzden benzer sıkıntı yaşayan arkadaşlar bir denesinler 150-200 TLlik yenileme ücretinden kurtulsunlar :) Yeni kulaklık almayı düşünen arkadaşlar arctis 1-3 veya cloud 2-cloud alpha gibi ürünlere yönelebilirler bence çok daha mantıklı olur gibi. Yeni alan arkadaşlara mutlu günlerde kullanmalarını dilerim umarım üzmez.

2018 yılında aldığımdan dolayı o zamanın kur-piyasa durumuna göre ben de sizin düşündüğünüz gibi derdim. Fakat şimdiki fiyatlara gerçekten inanasım gelmiyor. Bu arada yastıkları çıkarıp tersini çevirince iç kısmı kumaş olduğundan bu şekilde kullanmaya devam ediyorum, kendim bile şaşırdım bu çözüme o yüzden benzer sıkıntı yaşayan arkadaşlar bir denesinler 150-200 TLlik yenileme ücretinden kurtulsunlar :) Yeni kulaklık almayı düşünen arkadaşlar arctis 1-3 veya cloud 2-cloud alpha gibi ürünlere yönelebilirler bence çok daha mantıklı olur gibi. Yeni alan arkadaşlara mutlu günlerde kullanmalarını dilerim umarım üzmez.
Açıkcası şuan ki fiyatlar ile alınabilir mi? Sanmıyorum. Dediğiniz gibi alpha, cloud serisine bakılabilir. He memnun musunuz diye sorarsanız çok memnunum.

Açıkcası şuan ki fiyatlar ile alınabilir mi? Sanmıyorum. Dediğiniz gibi alpha, cloud serisine bakılabilir. He memnun musunuz diye sorarsanız çok memnunum.
Hocam bende kaç gündür kulaklık araştırıyorum, en son bu kulaklık ile Corsair Void Premium Elite 7.1 arasında kaldım. Ses kartıyla kullanacağım için düz 3.5mm'den kullanacağım. Kararsız kaldım doğrusu, film ve oyunlar için alıyorum. Bazı arkadaşların incelemelerini izledim, ses kasmada çok iyi diyorlar, birazda o konuda dikkatimi çekti. Gerçekten söylenildiği gibi iyi mi? Pubg'deki performansını bir önceki kulaklığınızla karşılaştırdığınızda nasıl?

Düşündüren noktaları ise tabiki deri pedler, deri pedlerede bir türlü alışamadım. Sanki kulağım rahatsız, tıkanık olmuş gibi bir his veriyor, sevemiyorum bir türlü. Neden içine bir tanede kumaş ped eklemezlerki. Bozulan eski kulaklığım Hyper Cloud Silverdı. Onda kumaş pedler vardı mesele. Acaba onların pedleri buna uyar mı veya buna uyacak kumaş ped var mıdır? Corsair mi bunu mu almayım acaba? Birde her yere baktım ama bir türlü bulamadım, yahu bu kulaklığın sürücüleri kaç mm :D

Öncelikle Corsair Void Premiım Elite 7.1 hakkında çok bir bilgim yok. Ben sadece sana GSP 300 için yorumlar yapabilirim. Öncelikle ses izolasyonu çok iyi. Çevre sesleri kesinlikle çok net kesiyor. Yanında biri olsa bile oyun, film, müzik vs sırasında kulaklığı çıkartmak zorunda kalabilirsin. Oyun performansı gerçekten çok güzel ve sana yeteri kadar kolaylık sağlıyor. Ayrı bir ses kartı ile oynarsan tadından yenmez. Ben anakart üzerinden oynuyorum. Müzik konusu ise göreceli bana yeterli geliyor ver film izlerken öyle bir rahatsız edecek durumla karşılaşmıyorum. Pedlere gelirsek pedler deri ama kulaklığın tasarımı ise bir insanın kulak şekline yakın bir tasarım olduğu için şap diye oturuyor kulağına bu yüzden pedler pek sıkıntı yapmıyor, alışık olduğum için rahat ediyorum. Kulaklığı günde 6-7 saat kullanıyorum. Sıcak zamanlarda terleme yapar mı? Tabi kide. GSP için kumaş ped satıldığını sanmıyorum. Sürücü olarak doğru düzgün bir bilgi bulunmuyor. Ama 50 nin altınında olacağını sanmıyorum.

Konu kapanmadan ufak bir öneri istemem gerek. ( Black Friday ) yaklaşıyor ve ben bu kulaklığı almayı çok istiyorum. Sennheiser GSP300 ile beraber ASUS XONAR SE 5.1 PCIe ses kartını kullanırsam eğer ne derece bir mikrofon kalitesi alabilirim. Genellikle CS:GO,Warzone ve Modern Warfare Multiplayer oynuyorum. Karşımda olan kişiye ( özellikle CS:GO'da ) aşırı derecede cızırtı geliyor bu ikili yaşadığım durumu tamamen ortadan kaldırabilir mi?

Konu kapanmadan ufak bir öneri istemem gerek. ( Black Friday ) yaklaşıyor ve ben bu kulaklığı almayı çok istiyorum. Sennheiser GSP300 ile beraber ASUS XONAR SE 5.1 PCIe ses kartını kullanırsam eğer ne derece bir mikrofon kalitesi alabilirim. Genellikle CS:GO,Warzone ve Modern Warfare Multiplayer oynuyorum. Karşımda olan kişiye ( özellikle CS:GO'da ) aşırı derecede cızırtı geliyor bu ikili yaşadığım durumu tamamen ortadan kaldırabilir mi?
Dostum, ben anakartta direkt bağlıyordum. Kulaklığı taktığımı söylemeden, Faceitteki arkadaşlarım sesimin kristal gibi geldiğini söylemişti. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı