Sensei Ten fareyi yere koyunca imleç zıplıyor

burakilson

Femtopat
Daha fazla  
Selam herkese,

Yaklaşık 5 yıldır Rival 105 kullanıyorum. Tasarımının neredeyse aynı olmasından ve sensörünün üst segmentte olmasından dolayı Sensei Ten sipariş ettim.
Ürün elime ulaştığında aşağıda belirttiğim sıkıntılarla karşılaştım ve birkaç sorum var. Kullanan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

1- sağ tıklama yaparken sol tık gibi hissiyatı yok(sanki sürtünerek ve yalpalayarak iniyor gibi. Net değil)
2- fareyi kaldırıp tekrar yere indirdiğim her seferinde, mouse imleci mouse yere indikten yarım saniye sonra herhanbi bir yöne doğru 1 santim kadar zıplıyor. Ama her seferinde oluyor. Daha önce hiçbir mouse ta bunu yaşamadım.
3- scroll tuşu standart bir scroll gibi geldi bana ama yorumlarda cok fazla bu mouse un kablosu şoyle scroll böyle kesin bozulur almayın falan diyen var. Bu konuda da bir yorum bekliyorum açıkçası kullananlardan(ortalama mı yoksa gercekten cok mu kötü)
4- mat yapısı kaliteli hissettirdi ama uzun vadede soyulma falan yapar mı bilmiyorum. (eli terleyen bir insan değilim)
5- yıl 2024 olmuş alınır mı? Diyende var, sensörü hakkını veriyor bozulsa gene alırım diyende var. Direk kullanıcı yorumu istiyorum.

Ürünü iade ettim bir arıza olduğunu düşünerek fakat Rival 105'in elime tam uyumlu şekilde oturduğunu varsayarak bu fareyi tekrardan almayı düşünüyorum.

Click tokluğu biraz fazla geldi ama elime gelen Mouse'la da alakalı olabilir diye düşündüm.

Bu mouse haricinde yine 1300 - 2000 TL bandı arasında, Rival 105 boyutlarında rekabetçi oyunlarda üzmeyecek bir sensöre sahip (kablolu ya da kablosuz) bir mouse öneriniz varsa dinlemek isterim.

Şimdiden teşekkürler :)

Bu fareyi iki farklı mağaza da inceledim ve bir tanesinde aynı bahsettiğim tuş problemleri vardı.
Wlmouse beast x aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı