Senua's Saga: Hellblade II Metacritic'de puan aldı

Microsoft'un son yıllarda çıkardığı Forza Horizon 5 ve Starfield hariç ortalama üstü oyun hatırlamıyorum. Koskoca CoD bile rezil rüsva çıktı. Bence kesinlikle Microsoft'ta bir problem var.

CoD rezil rüsva çıktı?

Ve microsoft çatısında sağlam oyun çıkmadığı zaten söylüyorum. Ama bunun sebebinin microsoft olduğunu düşünmüyorum. Yukarıda argümanlarımı belirttim.

En basit örnek, Red Fall faciası... Hadi Microsoft denetlememiş, onu yapan Studio yaptığı oyunun hiç mi farkında değildi. Biz ne yapıyoruz bu ne mk dememişler mi?

Microsoft’un son yıllarda çıkardığı Forza Horizon 5 ve Starfield hariç ortalama üstü oyun hatırlamıyorum. Koskoca COD bile rezil rüsva çıktı. Bence kesinlikle Microsoft’ta bir problem var.
Yanlış hatırlamıyorsam Mw 2 Microsoft satın alımından önce çıkmıştı o da pek iyi bir iş değildi Cold War gibi oyunların yanına bile yaklaşamıyordu. Bence o kısım direct Activision'ın eşşekliği. Her sene nasılsa satıyor diye aynı oyunu yapıp duruyorlar. Bana göre ikinci Ubisofttur Activision.

Son yıllarda çıkan en iyi oyun yani daha doğrusu en başarılı oyun Hi fi Rush denilebilir bence. Gerçi onu yapan firmayı da kapattılar .d.

Yanlış hatırlamıyorsam MW 2 Microsoft satın alımından önce çıkmıştı o da pek iyi bir iş değildi Cold War gibi oyunların yanına bile yaklaşamıyordu. Bence o kısım Direct Activision'ın eşekliği. Her sene nasılsa satıyor diye aynı oyunu yapıp duruyorlar. Bana göre ikinci Ubisofttur Activision.

Sonra çıksa kaç yazar? Oyun yapım süreçleri ortalama 1.5-2 yıl alıyor. Bir taraflarından element uyduruyorlar.

Hadi Red Fall'ı boşver, Starfield krizine dön bak, aslında ortada kriz yok. Bethesda her zaman yaptığını yapmaya devam etmiş. Kenidin geliştirmemiş.

Siz gerçek bir Xbox fanboyusunuz başka bir açıklama olamaz bu rezil Microsoft satın aldığı her markayı mahvedip bırakıyor Disney gibi oldular daha çok laf etmeniz gerekirken övüyorsunuz.
Burada nasıl fanboy oldum harbi diyorum anlamadım. 6 hissiniz falan mı var? 😆

Fanboy değilim ama Xbox'ı desteklediğim tarafları var. Benim en sevdiğim iki oyun serisi için de destek veren tek firma Xbox oldu çünkü. S.T.A.L.K.E.R ve Hellblade. Uzun süredir yeni oyunlarını bekliyordum ve Xbox mali güç sağladı. Bunu Nintendo veya PS da yapsa onları da desteklerdim. Ama fanboy değilim. Yarına hangisi özgün ve tekrara düşmeyen fikirle gelse ben onu da desteklerim. Benim hem PS üzerinde hem de Xbox üzerinde merakla beklediğim oyunlar var. Mesela Kojima'nın yine "SİNEMATİK" deneyimli PS exclusive oyununu bekliyorum. 😀 Ben sizin gibi bir tarafı överken diğer tarafı gömmüyorum.

Sonra çıksa kaç yazar? Oyun yapım süreçleri ortalama 1.5-2 yıl alıyor. Bir taraflarından element uyduruyorlar.
İş Cod serisi olunca 2 yıl almıyor işte hocam. Adamlar 6 7 ayda bir yeni oyun üretme çabasındalar. En en geç senede 1 oyun çıkartıyorlar. Sonra da Cod mw3 gibi vasat birşey çıkıyor ortaya.

Adamlar Skyrim Edition yapıp aynı oyunun modlarını birleştirip servis ettiler tam fiyatından. Kombat aynı boklukta, sorunlar hatalar aynı, ne yaptılar modları toplayıp biz satalım dedik.

Yanlış hatırlamıyorsam Mw 2 Microsoft satın alımından önce çıkmıştı o da pek iyi bir iş değildi Cold War gibi oyunların yanına bile yaklaşamıyordu. Bence o kısım direct Activision'ın eşşekliği. Her sene nasılsa satıyor diye aynı oyunu yapıp duruyorlar. Bana göre ikinci Ubisofttur Activision.

Son yıllarda çıkan en iyi oyun yani daha doğrusu en başarılı oyun Hi fi Rush denilebilir bence. Gerçi onu yapan firmayı da kapattılar .d.
The Evil Within oyununu yapan firma da gitti. Onlara çok üzüldüm. Xbox tarafından 3. oyun duyurulur diyordum.

İş CoD serisi olunca 2 yıl almıyor işte hocam. Adamlar 6 7 ayda bir yeni oyun üretme çabasındalar. En en geç senede 1 oyun çıkartıyorlar. Sonra da CoD MW3 gibi vasat bir şey çıkıyor ortaya.

Bu sorun zaten Microsoft'luk değil. Ubisoft EA hep aynı şeyi yapıyor. Arz-talep var ki sistem yürüyor kimse bir şey demiyor. Microsoft'un tek kabahati, sağlam oyun yapma girişiminde bulunmaması bence.

2-3 sağlam oyun yapıp adını kurtarmalıydı ama yapmadı işte.

CoD rezil rüsva çıktı?

Ve microsoft çatısında sağlam oyun çıkmadığı zaten söylüyorum. Ama bunun sebebinin microsoft olduğunu düşünmüyorum. Yukarıda argümanlarımı belirttim.

En basit örnek, Red Fall faciası... Hadi Microsoft denetlememiş, onu yapan Studio yaptığı oyunun hiç mi farkında değildi. Biz ne yapıyoruz bu ne mk dememişler mi?
Modern Warfare 3 iyi mi çıktı sizce hocam?

Tango Gameworks (Evil Within ve Hi-fi Rush'ın yapımcıları) ve Arkane Austin'i kapattı hocam. Şuan gözler Hellblade'in yapımcısı Ninja Theory'de sırf bu yüzden.
2020 yılında duyurduklari Project Mara projeleri üzerinde çalışmaya devam ediyorlar. Hellblade 2'nin çıkış gününde de bir sızıntıda yeni bir proje için de izin aldıklarını söylemişlerdi. Şuan hali hazırda 2 proje üzerinde çalışıyorlar. Xbox bu sefer akıllı davranıp potansiyeli gördü sanırsam.

Geri
Yukarı