Series Controller Input lag oluyor

oversteer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Yakın zamanda almış olduğum Xbox series Controller'ı Bluetooth ile bilgisayara bağlayarak kullanıyorum. Daha önce kullandığım F710 ile kıyasladığımda farkedilir derecede input lag var cihazda. Kullandığım Bluetooth adaptör TP-Link ub-500. internette Wireless ile bağlantı sağlandığında gecikmenin oldukça düştüğünden bahsettikleri birkaç yazı da okudum. Henüz elimde Type-C kablo olmadığı için Controller güncellemelirini kontrol etme fırsatım olmadı. Şu an bilgisayarımda Wireless desteği de olmadığı için o şekilde test edemiyorum. Daha önce böyle bir gecikme hissedip çözüme kavuşturabilen oldu mu? Elimde PCI-e slotuna takılan Wi-Fi adaptörlerinden var. Acaba o şekilde bağlantı sağlasam daha düşük gecikmeler elde edebilir miyim? En son çare BT adaptörü iade edip Type-C kablo alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
One S kontrolcüde bende de aynı sorun var. Kontrolcüyle alakalı, DualSense'de olmuyor.
Xbox aksesuarları uygulamasından güncelleyerek çözdüğünü söyleyenler var ama kablo olmadığı için güncelleme kontrolü yapamadım. Düzelmeyecekse kablo almakla da uğraşmak istemiyorum. İade etmek için de hala sürem var acaba DualSense mi alsam ?

Xbox aksesuarları uygulamasından güncelleyerek çözdüğünü söyleyenler var ama kablo olmadığı için güncelleme kontrolü yapamadım. Düzelmeyecekse kablo almakla da uğraşmak istemiyorum. İade etmek için de hala sürem var acaba DualSense mi alsam ?
DualSense 1 MS'de çalışan bir kontrolcü. Xbox'da ben çok sorun yaşıyorum bilmiyorum. DualSense'de hem daha fazla özellik var hemde eskisi gibi uyum sorunu yok. Bu arada ben güncelleme yapmadım, o konuda bilgim yok yani.

Geri
Yukarı