Series S vs 1650 sistem vs PS4 vs PS3

546870

Hectopat
Size garip gelebilir ama benim için hepsinin artısı eksisi var. Sizlerden fikir almak istiyorum, başlayalım.

Series S:
(-) Sıfır fiyati benim için biraz fazla.
(+) Sessiz, minimal.
(+) FPS Boost gibi özellikleri.
(+) Nispeten ucuz mağaza.

1650 sistem:
(N) Parçaların hepsi ikinci el.
(+) Oyun dışında bütün işleri görebilmek.
(+) Korsan.

PS4:
(+) Özel oyunlar.
(+) Kırıp yama ve oyun atabilme.
Bu cihazin 9.0 surumu neredeyse yok, bu seçeneği görmezden gelebilirsiniz.

PS3:
(+) Geniş kütüphane.
Cihaz eski ama fiyatı ona göre.

Size garip gelebilir ama benim için hepsinin artısı eksisi var. Sizlerden fikir almak istiyorum, başlayalım.

Series S:
(+) Sessiz, minimal.

1650 sistem:
(+) Korsan.

PS4:
(+) Özel oyunlar.

PS3:
(+) Geniş kütüphane.
En iyisi Series S. Playstation 3 hemen bozuluyor, Playstation 4 eski nesil, PC için 2. el parça alınmaz.

Series S:
(+) Sessiz, minimal.

1650 sistem:
(+) Korsan.

PS4:
(+) Özel oyunlar.

PS3:
(+) Geniş kütüphane.
Series S en mantıklı seçim bence. GamePass alırsın oyunlarını oynarsın. PS3 zaten düşünme bile, PS4'te eskidi.

Series S:
(+) Sessiz, minimal.

1650 sistem:
(N) parçaların hepsi ikinci el.
(+) Korsan.

PS4:
(+) Özel oyunlar.

PS3:
(+) Geniş kütüphane.

Series S.

Series S:
(+) Sessiz, minimal.

1650 sistem:
(+) Korsan.

PS4:
(+) Özel oyunlar.

PS3:
(+) Geniş kütüphane.
PS4 elensin çünkü kırık versiyonları aşırı pahalı kesinlikle değmez ve kırık olmayınca pek de bir işe yaramaz artık. PS3 evet kütüphanesi geniş, rahatça kırılabilir Fakat tek başına yeterli olmaz maalesef. Onun yanında yine bir PS4 veya PS5 gerekiyor ki güncel oyunları oynayın. Onu da eliyoruz. Oyun anlamında bir değerlendirme yaparsam 1650 sistemde korsan ve Türkçe yama avantajı var, rahatlık gibi sorunlar yoksa tercih edilebilir. Gelelim benim gözümde bunların arasında tek başına en avantajlı olana yani Series S'e. Öncelikle 1650 sistem ile kıyaslarsak bu konsolun yıllar sonra açacağı oyunları 1650 sistem açmayacaktır yada berbat performans verecektir. Şu GTA 6'nın önce konsollarda oynanma durumu da var. Bunun yanında tek başına yeterli bir konsoldur, bütün Xbox nesillerinin oyunları var, emulatör kurulabilir, quick resume, Fps boost, Auto HDR gibi avantajları da var. İkinci el bir Series S ilk tercih olmalı diye düşünüyorum sonrasında da 1650 sistem.

PS4 elensin çünkü kırık versiyonları aşırı pahalı kesinlikle değmez ve kırık olmayınca pek de bir işe yaramaz artık. PS3 evet kütüphanesi geniş, rahatça kırılabilir Fakat tek başına yeterli olmaz maalesef. Onun yanında yine bir PS4 veya PS5 gerekiyor ki güncel oyunları oynayın. Onu da eliyoruz. Oyun anlamında bir değerlendirme yaparsam 1650 sistemde korsan ve Türkçe yama avantajı var, rahatlık gibi sorunlar yoksa tercih edilebilir. Gelelim benim gözümde bunların arasında tek başına en avantajlı olana yani Series S'e. Öncelikle 1650 sistem ile kıyaslarsak bu konsolun yıllar sonra açacağı oyunları 1650 sistem açmayacaktır yada berbat performans verecektir. Şu GTA 6'nın önce konsollarda oynanma durumu da var. Bunun yanında tek başına yeterli bir konsoldur, bütün Xbox nesillerinin oyunları var, emulatör kurulabilir, quick resume, Fps boost, Auto HDR gibi avantajları da var. İkinci el bir Series S ilk tercih olmalı diye düşünüyorum sonrasında da 1650 sistem.
Bana ikiside çok yatkın. 1650de ekipman masrafı da olacak ama yama var korsan oyun avantajı var. Series S'de geleceğe yatırım olur ama 2 sene sonra bu cihaz elden çıkması gerektiğinde zorlanacagim Türkiye'de ki Xbox kültürsüzlüğü yüzünden.

Geri
Yukarı