Series X vs S

Bencede PS5 yerine X alın. X daha şık görünüyor. Alanı daha fazla. Ve ayrıca sanırsam PS5 den daha güçlüydü.
Siz yinede X veya PS5 alın. S alırsanız en fazla 2-4 yıla cortlar fakat X ve PS5 lerin alanları geniş olduğundan onların normal şartlarda daha uzun ömrü olacaktır.

PS ile basli basina antipatim var. Gamepass var PS dusunmuyorum hiç hocam.
Bence bu ön yargıyı kırmalısın.
Şuanda Series X almak çok saçma. O fiyata PC toplarsan hem Xbox'daki oyunları oynuyorsun, hemde tüm işlerini yapıyorsun.
Bencede PS5 yerine X alın. X daha şık görünüyor. Alanı daha fazla. Ve ayrıca sanırsam PS5 den daha güçlüydü.
Görünüşe göre konsol almak mı? Hah. Nice joke. Evet donanımsal olarak Series X daha güçlü ama şuanda oyunlara optimize konusunda PS5'den çok geride. Oyun testlerini izleyebilirsin.

Bence bu ön yargıyı kırmalısın.
Şu anda series X almak çok saçma. O fiyata PC toplarsan hem Xbox'daki oyunları oynuyorsun, hem de tüm işlerini yapıyorsun.

Görünüşe göre konsol almak mı? Hah. Nice joke. Evet donanımsal olarak series X daha güçlü ama şu anda oyunlara optimize konusunda PS5'den çok geride. Oyun testlerini izleyebilirsin.

Hocam konsolu alip 2 konsol parasida PS oyunlarina vermek istemiyorum cok ucuk oyun ucretleri.

İkisi de aynı nesil. O yüzden bundan bir 7 sene sonra çıkcak oyunlar X'e de çıkacak s e de. Tek fark FPS düşük olacak s de ve çözünürlük düşük olacak.

Arafta kaldım series X ve S arasında. Şu anlık 4K TV yok 1080 var ama merak ettigim asil konu ne kadar sure goturecegi 1080P'de series X kadar uzun omurlu olur mu? Oyunlar çıkar mı, cozunurluk farki mi yoksa butun olay? SSD cok onemli degil. Ekstra bir tane alirim?

Eğer 1080P oynayacaksanız, ve bütçeniz yoksa series s daha mantıklı. Ama şunu da unutmamak lazım Xbox Series X ve S geriye uyumluluk özelliğine sahip, yani eski nesil Xbox One ve 360 oyunlarını da oynatabiliyorlar, ve bazı eski oyunlar Xbox mağazasında yok. Bu yüzden eski oyunların bazılarını kutulu bir şekilde almak gerekebilir. Ama, ben sadece yeni oyunları oynarım eski oyunlarla işim yok diyorsanız pek problem teşkil etmez. Bir de şöyle bir şey var, series s konsolu series X'e göre daha zayıf bir donanıma sahip olduğu için 3-4 sene sonra çıkacak olan oyunlarda 30 FPS'nin altına da düşebilir (çözünürlükten bağımsız olarak, oyunların grafiklerinin gelişmesiyle alakalı) yani stabilitesini koruyamayabilir. Bu da oyun desteğinin daha çabuk bitmesine sebep olabilir. Yani Xbox Series X seni 7 yıl götürecekse, Xbox Series S ortalama 5-6 sene götürecektir. Bu durum bir önceki nesilde de yaşanmıştı.

Konuyu özetlemek gerekirse: "Benim 4K takıntım yok, CD/DVD ROM'da pek önemli değil." Diyorsanız Xbox Series S almanızı öneririm.

Eğer ben 4K oynayayım en az 60FPS alayım param var dersen Series X öneririm.

Eğer biraz daha ekonomik bir seçenek arıyorsanız şu an Series S en iyisi. Benim gibi eski oyunları oynamayı seversen Retroarch var ( Her Xbox konusunda övüyorum şu özelliği. Fanboy olacağım bu gidişle. ) bu Retroarch Ps1, Ps2, PSP, Gamecube, Wii gibi 30+ konsolun oyunlarını oynatan bir emülatör. Series X konsolu da destekliyor fakat o parayı verince adam akıllı AAA oyun oynarsın yani. Series S bence tam bir Multimedya canavarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı