Şerit LED bilgisayara bağlanır mı?

erenulugyigit

Decapat
Daha fazla  
Bana göre büyük olan bir proje için alacağım şerit LED'leri biligsayarıma bağlayıp bilgisayarım açıldığında tüm LED'lerin aktif olmasını istiyorum. Bu teknik olarak mümkün müdür? Ayrıca bilgisayarın USB portlarından alacağım elektrik LED için yeterli olur mu?

Bana göre büyük olan bir proje için alacağım şerit LED'leri biligsayarıma bağlayıp bilgisayarım açıldığında tüm LED'lerin aktif olmasını istiyorum. Bu teknik olarak mümkün müdür? Ayrıca bilgisayarın USB portlarından alacağım elektrik LED için yeterli olur mu?

Merhaba ben yaptım anakartta 12v RGB çıkışını kullandım ve işe yaradı

LED bağlantılarını bilgisayardaki USB'ye bağlı olduğu takdirde ve güç aldığı taktirde çalışmaması için hiçbir sebep yok.

Öncelikle LED'in çeşitleri mevcut. Ne tür bir led istiyorsun? Kimi ledler sadece 12v veya 5v elektrik verdiğinde kontrolcü gerektirmeden tek renk yanar. Kimisi ise basit ya da gelişmiş çeşitli kontrolcülere gerek duyar, yani sadece elektrik vermek yetmez, yanacak rengin komutunu da vermek gerekir. Benim anakartım 5v ARGB desteklediği için ARGB şerit ledimi ana kartım üzerinden herhangi bir ek güce ihtiyaç duymadan çalıştırıp kontrol edeibliyorum.

Öncelikle LED'in çeşitleri mevcut. Ne tür bir LED istiyorsun? Kimi LED'ler sadece 12v veya 5V elektrik verdiğinde kontrolcü gerektirmeden tek renk yanar. Kimisi ise basit ya da gelişmiş çeşitli kontrolcülere gerek duyar, yani sadece elektrik vermek yetmez, yanacak rengin komutunu da vermek gerekir. Benim anakartım 5V ARGB desteklediği için ARGB şerit LED'imi ana kartım üzerinden herhangi bir ek güce ihtiyaç duymadan çalıştırıp kontrol edeibliyorum.

bu LED'den almak istiyorum ve bilgisayara bağlayıp kullanabileceğimden emin değilim

Hocam bu fişe tak çalıştır. Yani tabii ki dilediğiniz gibi kullanın am kasayla alakası olan bir şey değil. Dilediğiniz yerde priz olduğu sürece kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı