Sert kahve önerisi

balkann

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kahve ve çay tarzı ürünleri çok seven bir insanım. Türk kahvesini severim fakat değişik arayışlar içindeyim. Filtre kahvede hafif gelmesinin yanı sıra doldurulamayan bir boşluk tadı alıyorum. Tam kahvenin tadı geldiğinde arkadan su geliyor ve zevki kaçırıyor. Sizce benim için en uygun kahve nedir?

Sert kahve severim. Sütlü kahvelerden hoşlanmam tercihim değildir.

Kahve ve çay tarzı ürünleri çok seven bir insanım. Türk kahvesini severim fakat değişik arayışlar içindeyim. Filtre kahvede hafif gelmesinin yanı sıra doldurulamayan bir boşluk tadı alıyorum. Tam kahvenin tadı geldiğinde arkadan su geliyor ve zevki kaçırıyor. Sizce benim için en uygun kahve nedir?

Sert kahve severim. Sütlü kahvelerden hoşlanmam tercihim değildir.

Kahvenizi kendiniz mi yapıyorsunuz kendiniz yapıyorsanız hangi kahveyi ve demleme yöntemini kullanıyorsunuz?

Kahvenizi kendiniz mi yapıyorsunuz kendiniz yapıyorsanız hangi kahveyi ve demleme yöntemini kullanıyorsunuz?
Ailemle beraber içiyorum kahveyi genelde onlar yaptığı için çok hakim değilim.
Filtre kahve hafif geliyorsa rutin olarak filtre kahve içtiğiniz mekanı değiştirin. Çekirdek ve demleden demlemeye farklılık gösterir. Dead Eye deneyebilirsiniz. Filtre+3 veya 4 shot espresso olarak geçiyor reçetesi genelde.
Evde içiyorum hocam.

Ailemle beraber içiyorum kahveyi genelde onlar yaptığı için çok hakim değilim.

Evde içiyorum hocam.

Yani aklıma gelen şeyler
1-kullanılan kahve ve demleme yöntemi birbirine uygun değil.
2-kullanılan kahve miktarı yetersiz.
3-kahve çekirdeği damak tadınıza uygun değil.
4-filtre kahve size uygun bir kahve olmayabilir(espresso'yu kesinlikle deneyin bir kahvecide, ben de sizin gibi sert kahve seviyorum ve espresso bu açığımı kapattı.)

Geri
Yukarı